Burleigh Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade - Kookaburra Cup 16 6 Mar 21
13 Mar 21
Runaway Bay
113 MJ Narracott 27 MJ Hague 27  SD Yabsley 5/30 JT Tate 4/63
and 6/67  SD Yabsley 4/19 JT Tate 2/41
def Burleigh
92 NM Burton 29  M Madeley 5/37 MJ Hague 2/8 L Ronday 2/21
and 110  M Madeley 4/33 J Austin 2/6 L Ronday 2/9
Sam Loxton Oval (Runaway Bay CC) 
2nd Grade 16 6 Mar 21
13 Mar 21
Burleigh
9/218(dec) M Cummings 83 A Nihal 27 JD Rigby 25  J Secombe 4/58 T Harker 3/70 L Reberger 2/30
def Runaway Bay
9/137(cc) N Strong 28* J Menzies 27  KA Vincent 3/36 ML Rigby 2/16 NC Harding 2/31
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
2020 KOOKABURRA CUP T20 TOURNAMENT 3 26 Sep 20 Burleigh
7/139(cc) R Raheel 57*  
def by Broadbeach Robina
4/153(cc) K Brockley 61 D Mitipolarachchi 43* S Baker 35  A Crayton 2/28
Trevor Hammel Field 1 (Alberton CC) 
Under 14's 10 6 Mar 21
13 Mar 21
Burleigh
drew Bonogin Cricket Club
Pizzey Park  
Under 13 Division 1 SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Southport Labrador
v Burleigh
Cooke Murphy  
Under 12 South SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Surfers Paradise
drew Burleigh Maroon
Bruce Small 3 
Over 40s Division 2 9 21 Feb 21 Surfers Paradise Red
203 G Bourke 63 P Flanders 61* MM Rush 54  LD Pegler 3/19 JL French 3/32
def Burleigh
133 JL French 29  W Lee 4/25 G Bourke 2/23
David Johnston Oval (Surfers Paradise CC) 
Over 40s Division 3 9 21 Feb 21 Burleigh
5/127(cc) PF Burgess 42* J Parker 27 SR Burgess 26*  T Lumley 2/13 PR Hopgood 2/21
def by Coomera Blue
7/128 D Larter 52* B Pritchard 25  M Farrell 3/9 SR Burgess 2/18
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
Turf Juniors Div 2 SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Coomera Hope Island
131 L Khan 41  B Daley 3/16 LN Thorn 2/14 SJ Freeman 2/15
drew Burleigh
1/2  
Choice Homes Oval (Coomera CC) 
Turf Juniors Div 3 SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Palm Beach Currumbin
4/51 L Schache 34*  R Dholariya 2/7
drew Burleigh
Salk Oval 
Under 11's South 20 13 Mar 21 Burleigh White
3/165(cc)  
def Burleigh Maroon
11/101(cc)  J O'Dwyer 3/10 H Holbrook 2/7 F Holbrook 2/13
Albert Park North 
3rd Grade South GF 27 Mar 21
28 Mar 21
Bonogin Cricket Club
127 L Phillips 27 U Fernando 25  JD Walker 4/23 T Gibson 2/35
and 0/19  
v Burleigh
74 MJ Francis 39  MJ Phillips 4/9 J Savage 2/16 M Leach 2/22
and 5/127(dec) LD Pegler 49 N Pettitt 28  M Leach 2/21 MJ Phillips 2/54
David Johnston Oval (Surfers Paradise CC) 
Under 10 South 14 26 Feb 21 Palm Beach Purple
v Burleigh Red
Salk Oval 
Under 10 South 14 26 Feb 21 Burleigh Maroon
v Burleigh Grey
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
Under 10 South 14 26 Feb 21 Burleigh Green
v Burleigh White
Oz Strength Oval (Burleigh CC) 
Under 10 Tournament 2 7 Mar 21 Helensvale Green
1/203  
def Burleigh White
2/130(cc)  
Sam Loxton Oval (Runaway Bay CC) 
Under 10 Tournament 2 7 Mar 21 Coomera Navy
4/154  
def Burleigh Red
3/130(cc)  
Sam Loxton Oval (Runaway Bay CC) 
Under 10 Tournament 2 7 Mar 21 Runaway Bay White
5/142(cc)  
def Burleigh Maroon
2/121  
Sam Loxton Oval (Runaway Bay CC)