Coomera Hope Island Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade - Kookaburra Cup 18 9 Mar 19
16 Mar 19
Southport Labrador
7/115 H Maher 31  P Tunnicliffe 3/25 C Anthony 3/37
def Coomera Hope Island
138 J Henderson 45 J Martin 38*  JJ Reid 5/22 DR Hamley 2/14
GUGC Oval 
2nd Grade 15 9 Mar 19
16 Mar 19
Coomera Hope Island
156 T Greentree 53* D Ross 25  M Johnson 6/58
drew Southport Labrador
0/40  
Choice Homes Oval  
2018 KOOKABURRA CUP T20 TOURNAMENT 3 22 Sep 18 Helensvale Pacific Pines
125 S Lickiss 38  J Henderson 3/27 HS Wood 2/14 D Collis 2/21
def by Coomera Hope Island
167 R Soars 43 J Martin 43 A Grewal 36  R Maloney 5/24 S Riddell 2/22
Hession Oval 
3rd Grade 15 9 Mar 19
16 Mar 19
Coomera White
324 S Krings 135 M Jones 53 J Armstrong 27  S Hillyer 3/29 K McNamara 2/40 CZ Reynolds 2/89
drew Helensvale Pacific Pines
Brockman Oval 
3rd Grade 15 9 Mar 19
16 Mar 19
Coomera Blue
232 BJ Hambridge 76 ZB Southey 51 T Kriel 46  S CLARK 6/41 J Lamont 2/42
def Palm Beach Currumbin Colts
6/93 D Guy 29*  J Brown 3/25 R Matthews 2/6
Sam Loxton 2 
4th Grade 22 16 Mar 19 Palm Beach Currumbin
drew Coomera Hope Island
Mallawa 3 
5th Grade 22 16 Mar 19 Burleigh
139 J Parker 55 A Wesener 25  T Dacey 3/5 M Pratt 2/7
def by Coomera White
4/143 L Bruce 44 B Daniels 28  J Parker 3/18
Varsity College 
5th Grade 22 16 Mar 19 Coomera Blue
def Alberton Ormeau Cricket Club
Canowindra Oval 
6th Grade 22 16 Mar 19 Helensvale Green
drew Coomera Hope Island
8/81 S Baran 26  C Tarpey 3/26 J Binns 2/18 D Wade 2/20
Rugby Park 
Under 17's Division 1 10 9 Mar 19
16 Mar 19
BYE
Coomera Hope Island
 
Under 17 Division 2 10 9 Mar 19
16 Mar 19
Coomera Hope Island
60 H Graham 35  L Heikkinen 4/5 J Humphrey 3/7 C Bamberry 2/7
def by Mudgeeraba Nerang & Districts'
7/126 J Morgan 37 L Heikkinen 27  E Brown 2/6 J Rudowski 2/8 A Paul 2/15
Choice Homes Oval  
Under 15 Div 1 5 1 Dec 18
8 Dec 18
Coomera Blue
10/171 L O'Connor 84  B Roberts 2/12 J Worland 2/15 D McArthur 2/18
def Mudgeeraba Blue
106 B Roberts 36  R Dacey 3/14
and 6/67 J Kelly 33  L O'Connor 4/27 S Timms 2/8
Choice Homes Oval  
Under 13's 10 9 Mar 19
16 Mar 19
Mudgeeraba Red
4/153(cc) N Mahoney 36*  
drew Coomera
D'Arcy Doyle Park 
Under 12's 10 9 Mar 19
16 Mar 19
Coomera Hope Island
v BYE
 
Under 11's North 20 16 Mar 19 Coomera Hope Island
v Runaway Bay Navy
Brockman Oval 
Under 10 North 20 15 Mar 19 Mudgeeraba Red
v Coomera Hope Island
Nerang RSL Oval 1 
Over 40s Division 1 10 24 Feb 19 Broadbeach Robina
8/219(cc) C Sweet 52* S Robson 46* M Middleton 28 S Davis 25  G Seddon 4/38 J Waldron 2/33
def Coomera Hope Island
179 MM Utber 46 G Seddon 39  S Davis 2/19 MM Thornton 2/35 D Richards 2/36
Voice Print Data Oval 
Over 40s Division 2 SF 3 Mar 19 Loganholme
2/107 M Gill 53*  
def Coomera White
103  M Warner 4/26 M OMara 2/9 S Rice 2/19
Tansey Park (Oval 1) 
15’s White 5 1 Dec 18
8 Dec 18
Tamborine Mountain
58  RC Litherland 2/12 C Abraham 2/12
and 51 M MAHONEY 30  LC Daniels 2/0
def by Coomera White
2/88(dec) S Pratt 34* S Bruce 26  
and 1/22  
Chris Willis Oval 
Under 10 Tournament GF 9 Dec 18 Helensvale Gold
2/139  
def Coomera Blue
6/114(cc)  
Sam Loxton 2 
Under 10 Tournament GF 9 Dec 18 Coomera Gold
0/152(cc)  
def by Helensvale Pink
1/174  
Sam Loxton 2 
Under 15s Division 1 5 9 Mar 19
16 Mar 19
Broadbeach Robina
drew Coomera Blue
8/126 A Gumm 52  B Potter 2/21 J Williams 2/25
David Johnston Oval 
Under 15 Division 2 5 9 Mar 19
16 Mar 19
Tamborine Mountain
70 J Kimpton 44*  CR Milde 3/5 KO Van Rijn 2/5
drew Coomera White
0/19  
Chris Willis Oval