Northern Suburbs Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
2nd Grade Competition 14 2 Mar 19
9 Mar 19
Northern Suburbs
127 P Callinan 39 L Farthing 38  T Rees 4/36 R Johnson 3/23 B Parnell 2/4
and 5/17  N Cliff 3/8 N Neild 2/9
def by Kurri Weston
183 S Bennett 74 L Dalibozek 39  B Christensen 3/21 DM O'Brien 2/16
Lorn Park 
Under 16's Div 1 SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Raymond Terrace
168 L Page 64  E Sutherland 2/16 B Parkinson 2/19 A Heenkenda 2/24
def Northern Suburbs
111 B Parkinson 29  A Lidbury 3/13 L Page 3/21 J Collins 2/18
Morpeth Oval 
3rd Grade Competition 14 9 Mar 19 Northern Suburbs
drew Tenambit Morpeth Bulls
8/130 DK Miller 47  E Stace 6/30
Bolwarra Oval 
4th Grade Competition 14 9 Mar 19 TMCC Green
1/14  
drew Northern Suburbs
2/188(cc) J Roberts 114* D O'Brien 43  
Tenambit Oval 
Under 14's Div 1 SF 16 Mar 19 Eastern Suburbs Blue
3/137(cc) O Walker 50* L Hickling 34  
drew Northern Suburbs
3/22(cc)  C Marks 2/8
King Park (King Park 1 (Jack Collins Oval)) 
Under 13s SF 16 Mar 19 Eastern Suburbs
1/68  
drew Northern Suburbs Red
77  K Johnstone 2/3 H Carlson 2/11
Tenambit Oval 
Under 13s SF 16 Mar 19 Pedens
1/54  
drew Northern Suburbs Black
8/104(cc)  K Howson 2/7
Margaret Johns Park 
Under 12's Division 1 SF 16 Mar 19 Northern Suburbs Gold
5/96(cc)  
def Karuah
66  D Emmett 2/10 T Small 2/12
Maitland Park (SMR) 
Under 12's Division 1 SF 16 Mar 19 Thornton Park
8/74  J Burns 2/6 O Lewer 2/8
def by Northern Suburbs Red
2/96(cc)  
Maitland Park (GUOFF) 
Under 12's Division 2 15 9 Mar 19 Clarence Town
4/170(cc) N Jeffery 38 C Jones 32 T Maytom 30*  
def Northern Suburbs Black
54 A Scotland 26*  J Head 2/3 N Jeffery 2/4
Brandon Park 
Kookaburra U11 15 9 Mar 19 City United Maroon
v Northern Suburbs Red
Maitland Park (GUOFF) 
Kookaburra U11 15 9 Mar 19 Northern Suburbs Black
1/198 S Strachan 28*  
def Seaham
12/54  S Strachan 4/3 H Strachan 3/1 N Carlson 2/7
Mt Pleasant Street (Cricketers Park) (Rotary) 
Kookaburra U11 15 9 Mar 19 Northern Suburbs Gold
v Eastern Suburbs
Mt Pleasant Street (Cricketers Park) (Leagues) 
4th Grade T20 Competition GF 2 Feb 19 Northern Suburbs
91  MJ Akerman 3/14 A Nicholas 2/10 E Meredith 2/16
def by Seaham
4/131(cc) C McLean 33 MR Freeman 28* J Benhard 25  
Maitland Park (Louth Park) 
7th Grade T20 Competetion 6 19 Jan 19 Kurri Kookaburras
8/149(cc) M Perkins 46 DA Ryan 25*  A Rolvink 4/28 R Purss 2/16
def Northern Suburbs
8/112(cc) C Small 34  RA Clark 2/11 B Skelton 2/17 JM White 2/18
Howe Park 
Under 16 Div 2 SF 2 Mar 19
9 Mar 19
Northern Suburbs
99  SO Lynch 4/25 C Pannowitz 2/25
def by Eastern Suburbs White
114 L Hogan 28 J Dollin 27  
Coronation Oval 
1st Grade Competition SF 17 Mar 19 City United
6/160 M Trappel 67 J Trappel 51  J Callinan 2/20
def Northern Suburbs
159 M Wilson 56 L Mills 34  M Heinrich 3/14 B Davies 3/35 T Burton 2/33
Lorn Park 
5th Grade Competition SF 17 Mar 19 Northern Suburbs
drew City United
A & D Lawrence Reserve (Turf)