South Perth Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
2nd Grade 6 9 Nov 19
16 Nov 19
South Perth
4/101  LA Millar 3/42
v Wanneroo
147 R Fairchild 39 G Dixon 28  A Korol 3/27 T Drake-Brockman 3/44 J Korol 2/17
Richardson Park (Oval 1) 
3rd Grade 6 9 Nov 19
16 Nov 19
Wanneroo
v South Perth
8/295(cc) SL Bowers 143 T Regan 63  D Forssman 4/85 J Maunder 2/45
Kingsway Sports Ground 2 
Female A Grade T20 6 10 Nov 19 South Perth
6/113(cc) E Meuleman 27  J Emery 2/19
def Subiaco Floreat
5/95(cc) M Banting 30 O Purnell 25  MB Healy 2/9
Richardson Park (Oval 2) 
Female B Grade T20 6 10 Nov 19 South Perth
98 H FELTON 36  S Quadrio 3/15 E Brock 3/28 C Bekker 2/17
def by Subiaco Floreat
3/99 E Johnston 64  
Richardson Park (Oval 2) 
Female Youth League T20 6 10 Nov 19 South Perth
1/187(cc) MB Healy 106* M Rallabhandi 57  
def Subiaco Floreat
7/95(cc) C Bekker 33*  S Stephan 2/5 L Russo 2/13
Richardson Park (Oval 2) 
4th Grade 6 9 Nov 19
16 Nov 19
South Perth
0/23  
v Wanneroo
10/224(cc) J Rae 51 MA Kelsey 49 J Bonner 47  B Kingsley 3/31 C Rowe 2/27 BT Berthon-Jones 2/40
Richardson Park (Oval 2) 
Ted Hussey Shield (Premier U17) 4 9 Nov 19
16 Nov 19
Wanneroo
v South Perth
6/149(cc) CJ Kilgallon 47 T Regan 40 AW Wenban 27*  NR Santich 2/8
Kingsway Sports Ground 2 
Premier U15 4 9 Nov 19
16 Nov 19
South Perth
9/168(cc) T MURRAY 49* B Middlemas 42 H AVELING 26  M Carroll 2/31
v Wanneroo
Richardson Park (Oval 2) 
Graham McKenzie Shield (Premier U14) 3 10 Nov 19 Willetton
54  Z PETERSEN 2/2 B McLauchlan 2/2 M Ackland 2/4
def by South Perth
7/138(cc) T MURRAY 59 Z PETERSEN 30  ZN BUCKLAND 2/33
Burrendah Park (Oval 1) 
John Inverarity Shield (Premier U13) 3 10 Nov 19 Willetton
4/123(cc) B MITCHELL 37 M KUKURA 30*  
def South Perth
10/105  B MITCHELL 3/6 I WITTKUHN 2/8
Burrendah Park (Oval 2) 
1st Grade 6 9 Nov 19
16 Nov 19
Wanneroo
8/336 TR Birt 103 K Millar 89 KR Smith 44 A Del Borrello 40*  LC Dallimore 2/50 N Mitchell 2/67 D D'Silva 2/81
v South Perth
Kingsway Sports Ground 1 
2nd Grade 4 2 Nov 19
9 Nov 19
Bedford Morley
5/210(cc) JM Khan 70 RK Kandiah 54* L Jones 37  GN Peterson 2/24 S Reynolds 2/52
def South Perth
82  NA Farmer 4/31 C Webber 3/5 AK Winton 2/27
RA Cook Reserve (Oval 1) 
4th Grade 4 2 Nov 19
9 Nov 19
South Perth
3/95 F Tierney 29 J Knight 26*  
def Bedford Morley
94 AM Longwood 32  C STOCKLEY 3/19 A Suhasaria 3/37 AB Smith 2/8
Ernest Johnson Oval 
7th Grade 4 2 Nov 19
9 Nov 19
South Perth
115  J Howlett 4/25 T Jose 3/21 C Beat 2/32
def by High Wycombe
7/310(cc) T Jose 114 J Nuttall 38 D Seaward 31* C Williams 29 D Baron 28  
and 2/179(cc) C Williams 84* D Baron 60  
George Burnett Park (George Burnett) 
One Day Grade 2 5 9 Nov 19 Applecross
2/229 M Campbell 109* M Hullett 104*  B Taylor 2/32
def South Perth
225 J Santostefano 74 J Cliff 29 J REMPTA 29 A Beattie 25  DJ O'Hara 4/51 J Seen 2/36
Troy Park 
Twenty20 Div 1 1 27 Oct 19 South Perth
v BYE
 
Colts 1 27 Oct 19 Swan Athletic Caversham
92  N Taylor 4/15 J Barrett 2/6 C STOCKLEY 2/21
def by South Perth
2/94 N Taylor 42* C Hampson 27*  
Lilac Hill (Oval 3)