Adelaide Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
West End Mens 2nd Grade 13 10 Mar 18
11 Mar 18
Kensington
176 SP Schwerdt 35 L Pedlar 35 JP Cleggett 31  BA Dingle 5/45 C Quinsey 2/28
and 5/146(dec) HW Cranendonk 54 L Pedlar 45  A Cormack 4/64
def Adelaide
135 JK Linsenmeier 29 CL Bullard 29 Z Reekie 27  NJ Palmer 4/38 CA Fatchen 3/26 D Burns 2/17
and 99 JK Linsenmeier 38  HW Cranendonk 3/0 NJ Palmer 3/32 D Burns 2/25
Parkinson Oval 
West End Mens 1st Grade 13 10 Mar 18
11 Mar 18
Adelaide
265 B Pengelley 119 P Neate 30  L Pope 6/79 DM Grant 2/59
def by Kensington
285 JM Brown 83 EK Opie 74 SG Aufderheide 41 L FROUDE 35  N Patterson 4/80 J Pengelley 2/63
Glandore Oval 
West End Mens 4th Grade SF 17 Mar 18
18 Mar 18
Sturt
9/119 L Hillis 62*  L Faccini 5/18 D Williams 2/12 S Kenny 2/13
def Adelaide
9/116(cc) J Patton 38  L Hillis 3/11 J Wood 3/21 W Faulkner 2/25
Unley Oval 
West End One Day Cup 4 19 Nov 17 Adelaide
261 S Raphael 90 BA Dingle 43 B Pengelley 36 DJ Payne 27  SG Aufderheide 3/43 L Pope 2/38 D Burns 2/42
def by Kensington
6/262 RG White 87* AJ Hose 46 HW Cranendonk 40 E Fletcher 28  B Pengelley 3/53 BJ Fallon 2/45
Glandore Oval 
West End Twenty20 Cup QF 16 Jan 18 Glenelg
1/146(cc) BJ Bullimore 62 JL Winter 57*  
def Adelaide
7/145(cc) B Pengelley 72 S Raphael 29  BJ Bullimore 2/27 CM Dand 2/35
Gliderol Stadium 
Ray Sutton Shield GF 19 Nov 17 Adelaide
4/86 W Patton 44*  K Butler 2/14
def Northern Districts
9/82(cc)  TC Mangelsen 4/10 F Bone 2/11
Park 23 
Under 14 Red GF 24 Mar 18
25 Mar 18
Sturt
9/182(cc) C Arnold 53 R Els 39 HG Lemmey 26  F Bone 4/24 E Trewartha 3/30
def Adelaide
139 T Van Jaarsveldt 57  B Doe 4/16 S Sukumaran 2/43
Unley Oval 
Under 16 Red 11 10 Mar 18 Adelaide
146 J Ramage 47  J Murphy 4/11 C DINNING 2/13 N Behrendt 2/22
def by Woodville
2/148 I Pearce 41* L Kaese 38* C DINNING 30 LA McNEIL 27  
West Beach Playing Grounds 
Under 16 White 11 10 Mar 18 Woodville
9/104  J Thompson 2/24 L Strelan 2/26
def Adelaide
103 M Barnes 25  J O'Neil 2/15 L Connors 2/17 LG Cooke 2/24
St Clair No 2 
Under 14 White SF 17 Mar 18
18 Mar 18
Sturt
173 H Groom 46 CJ Fox 40  C Payne 4/27 A Iussa 2/22 JA Burton 2/30
def Adelaide
118 J Reichelt 59*  O Blanks 5/26 C Kourlas 3/17 O Parsons 2/13
Park 25 No 3 
Under 17 Shield 5 11 Jan 18 Adelaide
7/119 T Miller 54 DS Herriot 35  
def Woodville
6/118(cc)  T Carlson 2/17
Glandore Oval 
Under 12 Shield GF 21 Dec 17 Tea Tree Gully
5/95(cc) KH Halfpenny 27*  RT Koukourou 2/6
def Adelaide
78  H Brand 3/9 LA Edmunds 2/11
Park 23 
West End Mens 3rd Grade SF 17 Mar 18
18 Mar 18
Adelaide
114 S Fernando 37* Z Reekie 27  RJ Nottle 7/31 T Sinclair 2/26
and 68  RJ Nottle 5/28 T Sinclair 3/15
def by Tea Tree Gully
73  TL Mather 3/18 J Steer 3/20 D Mueller 2/12
and 6/113 T Sinclair 42*  D Mueller 3/33 J Steer 2/23
Glandore Oval