Coolbinia-West Perth Junior Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketSeason Fixture

Share:
 
Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
20 Oct 18 8:00AM Leederville Mt Hawthorn White   def   Leederville Mt Hawthorn Red Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered and confirmed
20 Oct 18 8:30AM Chittering JCC   def   Eastern Hills JCC Muchea Arena Oval Final result entered and confirmed
20 Oct 18 8:30AM Balcatta JCC   def   Bedford Black Sheldrake Reserve Final result entered, no confirmation
20 Oct 18 8:30AM Bassendean White   def by   Bassendean Black Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
20 Oct 18 8:30AM Bedford Gold   def   Bedford Blue Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
20 Oct 18 8:30AM Coolbinia-West Perth Red   def by   Coolbinia-West Perth Blue Yokine Reserve (Yokine East - South Oval) Final result entered and confirmed
20 Oct 18 8:30AM Noranda   def by   Swan Athletic / Caversham JCC Deschamp Reserve Final result entered, no confirmation
20 Oct 18 10:00AM Leederville Mt Hawthorn Orange   def   Mt Lawley-Inglewood Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered, no confirmation
Round 2
27 Oct 18 8:30AM Eastern Hills JCC   def   Bedford Gold Elsie Austin Oval Final result entered, no confirmation
27 Oct 18 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   def   Leederville Mt Hawthorn Orange Baskerville Oval Final result entered and confirmed
27 Oct 18 8:30AM Mt Lawley-Inglewood   def by   Leederville Mt Hawthorn White Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
27 Oct 18 8:30AM Bassendean Black   def   Balcatta JCC Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
27 Oct 18 8:30AM Bedford Blue   def by   Bassendean White Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
27 Oct 18 8:30AM Bedford Black   def   Noranda Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2) Final result entered, no confirmation
27 Oct 18 8:30AM Coolbinia-West Perth Blue   def   Chittering JCC Yokine Reserve (Yokine East - North Oval) Final result entered, no confirmation
27 Oct 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Red   def   Coolbinia-West Perth Red Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered and confirmed
Round 3
3 Nov 18 8:30AM Chittering JCC   def by   Leederville Mt Hawthorn Red Muchea Arena Oval Final result entered and confirmed
3 Nov 18 8:30AM Balcatta JCC   def   Bedford Blue Sheldrake Reserve Final result entered, no confirmation
3 Nov 18 8:30AM Bassendean White   def   Eastern Hills JCC Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered and confirmed
3 Nov 18 8:30AM Bassendean Black   def   Bedford Black Jubilee Reserve (Grass 2) Final result entered, no confirmation
3 Nov 18 8:30AM Bedford Gold   def by   Coolbinia-West Perth Blue Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
3 Nov 18 8:30AM Coolbinia-West Perth Red   def   Mt Lawley-Inglewood Yokine Reserve (Yokine East - North Oval) Final result entered and confirmed
3 Nov 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn White   def by   Swan Athletic / Caversham JCC Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered and confirmed
3 Nov 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Orange   def   Noranda Menzies Park Final result entered, no confirmation
Round 4
10 Nov 18 8:00AM Coolbinia-West Perth Blue   drew   Bassendean White Yokine Reserve (Yokine East - South Oval) Final result entered, no confirmation
10 Nov 18 8:00AM Noranda   def by   Leederville Mt Hawthorn White Emberson Reserve Final result entered and confirmed
10 Nov 18 8:30AM Eastern Hills JCC   def by   Balcatta JCC Elsie Austin Oval Final result entered and confirmed
10 Nov 18 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   def   Coolbinia-West Perth Red Baskerville Oval Final result entered and confirmed
10 Nov 18 8:30AM Mt Lawley-Inglewood   def by   Chittering JCC Wordsworth Reserve (Oval 1) Final result entered, no confirmation
10 Nov 18 8:30AM Bassendean Black   def   Bedford Blue Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
10 Nov 18 8:30AM Bedford Black   v   Leederville Mt Hawthorn Orange Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2)  
10 Nov 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Red   def   Bedford Gold Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered, no confirmation
Round 5
17 Nov 18 8:30AM Chittering JCC   def by   Swan Athletic / Caversham JCC Muchea Arena Oval Final result entered, no confirmation
17 Nov 18 8:30AM Eastern Hills JCC   def   Bassendean Black Elsie Austin Oval Final result entered, no confirmation
17 Nov 18 8:30AM Balcatta JCC   def by   Coolbinia-West Perth Blue Sheldrake Reserve Final result entered, no confirmation
17 Nov 18 8:30AM Bassendean White   def by   Leederville Mt Hawthorn Red Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered and confirmed
17 Nov 18 8:30AM Bedford Gold   def   Mt Lawley-Inglewood Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
17 Nov 18 8:30AM Bedford Blue   v   Bedford Black Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2)  
17 Nov 18 8:30AM Coolbinia-West Perth Red   drew   Noranda Yokine Reserve (Yokine East - South Oval) Final result entered and confirmed
17 Nov 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn White   def   Leederville Mt Hawthorn Orange Les Lilleyman Reserve Final result entered, no confirmation
Round 6
24 Nov 18 8:00AM Noranda   def by   Chittering JCC Emberson Reserve Final result entered, no confirmation
24 Nov 18 8:00AM Leederville Mt Hawthorn Red   def   Balcatta JCC Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered and confirmed
24 Nov 18 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   def   Bedford Gold Swan Athletic Sporting Club (Synthetic Oval) Final result entered, no confirmation
24 Nov 18 8:30AM Bassendean Black   drew   Coolbinia-West Perth Blue Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
24 Nov 18 8:30AM Bedford Blue   def by   Eastern Hills JCC Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
24 Nov 18 8:30AM Bedford Black   def by   Leederville Mt Hawthorn White Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2) Final result entered, no confirmation
24 Nov 18 10:10AM Mt Lawley-Inglewood   def by   Bassendean White Wordsworth Reserve (Oval 2) Final result entered and confirmed
24 Nov 18 10:10AM Leederville Mt Hawthorn Orange   drew   Coolbinia-West Perth Red Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered, no confirmation
Round 7
1 Dec 18 8:30AM Chittering JCC   def   Leederville Mt Hawthorn Orange Muchea Arena Oval Final result entered, no confirmation
1 Dec 18 8:30AM Bedford Black   def by   Eastern Hills JCC Beaufort Park Final result entered, no confirmation
1 Dec 18 8:30AM Balcatta JCC   def   Mt Lawley-Inglewood Sheldrake Reserve Final result entered and confirmed
1 Dec 18 8:30AM Bassendean White   def by   Swan Athletic / Caversham JCC Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered, no confirmation
1 Dec 18 8:30AM Bedford Gold   def   Noranda Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
1 Dec 18 8:30AM Coolbinia-West Perth Red   drew   Leederville Mt Hawthorn White Yokine Reserve (Yokine East - South Oval) Final result entered and confirmed
1 Dec 18 8:30AM Coolbinia-West Perth Blue   drew   Bedford Blue Yokine Reserve (Yokine East - North Oval) Final result entered, no confirmation
1 Dec 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Red   def by   Bassendean Black Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered and confirmed
Round 8
8 Dec 18 8:30AM Eastern Hills JCC   def by   Coolbinia-West Perth Blue Elsie Austin Oval Final result entered, no confirmation
8 Dec 18 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   def   Balcatta JCC Swan Athletic Sporting Club (Synthetic Oval) Final result entered, no confirmation
8 Dec 18 8:30AM Bassendean Black   def   Mt Lawley-Inglewood Jubilee Reserve (Grass 1) Final result entered and confirmed
8 Dec 18 8:30AM Bedford Blue   def by   Leederville Mt Hawthorn Red Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1) Final result entered, no confirmation
8 Dec 18 8:30AM Bedford Black   drew   Coolbinia-West Perth Red Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2) Final result entered, no confirmation
8 Dec 18 8:30AM Noranda   def by   Bassendean White Emberson Reserve Final result entered, no confirmation
8 Dec 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn White   def   Chittering JCC Britannia Reserve (Grass Central) Final result entered, no confirmation
8 Dec 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Orange   def   Bedford Gold Britannia Reserve (North) Final result entered, no confirmation
Round 9
15 Dec 18 8:30AM Chittering JCC   v   Coolbinia-West Perth Red Muchea Arena Oval  
15 Dec 18 8:30AM Balcatta JCC   v   Noranda Sheldrake Reserve  
15 Dec 18 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   v   Bassendean Black Swan Athletic Sporting Club (Synthetic Oval)  
15 Dec 18 8:30AM Bassendean White   v   Leederville Mt Hawthorn Orange Jubilee Reserve (Grass 1)  
15 Dec 18 8:30AM Bedford Gold   v   Leederville Mt Hawthorn White Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1)  
15 Dec 18 8:30AM Coolbinia-West Perth Blue   v   Bedford Black Yokine Reserve (Yokine East - South Oval)  
15 Dec 18 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Red   v   Eastern Hills JCC Britannia Reserve (Grass Central)  
15 Dec 18 10:10AM Mt Lawley-Inglewood   v   Bedford Blue Wordsworth Reserve (Oval 1)  
Round 10
2 Feb 19 8:00AM Coolbinia-West Perth Red   v   Bedford Gold Yokine Reserve (Yokine East - South Oval)  
2 Feb 19 8:00AM Leederville Mt Hawthorn White   v   Bassendean White Britannia Reserve (Grass Central)  
2 Feb 19 8:30AM Eastern Hills JCC   v   Mt Lawley-Inglewood Elsie Austin Oval  
2 Feb 19 8:30AM Bassendean Black   v   Noranda Jubilee Reserve (Grass 1)  
2 Feb 19 8:30AM Bedford Blue   v   Swan Athletic / Caversham JCC Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1)  
2 Feb 19 8:30AM Bedford Black   v   Chittering JCC Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2)  
2 Feb 19 10:10AM Coolbinia-West Perth Blue   v   Leederville Mt Hawthorn Red Yokine Reserve (Yokine East - South Oval)  
2 Feb 19 10:10AM Leederville Mt Hawthorn Orange   v   Balcatta JCC Britannia Reserve (Grass Central)  
Round 11
9 Feb 19 8:30AM Balcatta JCC   v   Leederville Mt Hawthorn White Sheldrake Reserve  
9 Feb 19 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   v   Eastern Hills JCC Swan Athletic Sporting Club (Synthetic Oval)  
9 Feb 19 8:30AM Mt Lawley-Inglewood   v   Coolbinia-West Perth Blue Hamer Park (Oval 3 - Grass)  
9 Feb 19 8:30AM Bassendean White   v   Coolbinia-West Perth Red Jubilee Reserve (Grass 1)  
9 Feb 19 8:30AM Bedford Gold   v   Chittering JCC Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1)  
9 Feb 19 8:30AM Noranda   v   Bedford Blue Deschamp Reserve  
9 Feb 19 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Red   v   Bedford Black Britannia Reserve (Grass Central)  
9 Feb 19 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Orange   v   Bassendean Black Les Lilleyman Reserve  
Round 12
16 Feb 19 8:00AM Coolbinia-West Perth Blue   v   Swan Athletic / Caversham JCC Yokine Reserve (Yokine East - South Oval)  
16 Feb 19 8:30AM Chittering JCC   v   Bassendean White Muchea Arena Oval  
16 Feb 19 8:30AM Noranda   v   Eastern Hills JCC Emberson Reserve  
16 Feb 19 8:30AM Bassendean Black   v   Leederville Mt Hawthorn White Jubilee Reserve (Grass 1)  
16 Feb 19 8:30AM Bedford Blue   v   Leederville Mt Hawthorn Orange Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1)  
16 Feb 19 8:30AM Bedford Black   v   Bedford Gold Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2)  
16 Feb 19 8:30AM Balcatta JCC   v   Coolbinia-West Perth Red Sheldrake Reserve  
16 Feb 19 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Red   v   Mt Lawley-Inglewood Britannia Reserve (Grass Central)  
Round 13
23 Feb 19 8:00AM Leederville Mt Hawthorn White   v   Bedford Blue Britannia Reserve (Grass Central)  
23 Feb 19 8:30AM Balcatta JCC   v   Chittering JCC Sheldrake Reserve  
23 Feb 19 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   v   Leederville Mt Hawthorn Red Swan Athletic Sporting Club (Synthetic Oval)  
23 Feb 19 8:30AM Mt Lawley-Inglewood   v   Bedford Black Hamer Park (Oval 3 - Grass)  
23 Feb 19 8:30AM Bassendean White   v   Bedford Gold Jubilee Reserve (Grass 1)  
23 Feb 19 8:30AM Coolbinia-West Perth Red   v   Bassendean Black Yokine Reserve (Yokine East - South Oval)  
23 Feb 19 8:30AM Noranda   v   Coolbinia-West Perth Blue Deschamp Reserve  
23 Feb 19 10:10AM Leederville Mt Hawthorn Orange   v   Eastern Hills JCC Britannia Reserve (Grass Central)  
Round 14
2 Mar 19 8:30AM Eastern Hills JCC   v   Leederville Mt Hawthorn White Elsie Austin Oval  
2 Mar 19 8:30AM Mt Lawley-Inglewood   v   Swan Athletic / Caversham JCC Wordsworth Reserve (Oval 2)  
2 Mar 19 8:30AM Bassendean Black   v   Chittering JCC Jubilee Reserve (Grass 1)  
2 Mar 19 8:30AM Bedford Gold   v   Balcatta JCC Hillcrest Park (Hillcrest Synthetic)  
2 Mar 19 8:30AM Bedford Blue   v   Coolbinia-West Perth Red Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1)  
2 Mar 19 8:30AM Bedford Black   v   Bassendean White Hillcrest Park (Hillcrest Grass 2)  
2 Mar 19 8:30AM Coolbinia-West Perth Blue   v   Leederville Mt Hawthorn Orange Yokine Reserve (Yokine East - South Oval)  
2 Mar 19 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Red   v   Noranda Britannia Reserve (Grass Central)  
Round 15
9 Mar 19 8:30AM Chittering JCC   v   Bedford Blue Muchea Arena Oval  
9 Mar 19 8:30AM Balcatta JCC   v   Bassendean White Sheldrake Reserve  
9 Mar 19 8:30AM Swan Athletic / Caversham JCC   v   Bedford Black Swan Athletic Sporting Club (Synthetic Oval)  
9 Mar 19 8:30AM Bedford Gold   v   Bassendean Black Hillcrest Park (Hillcrest Grass 1)  
9 Mar 19 8:30AM Coolbinia-West Perth Red   v   Eastern Hills JCC Yokine Reserve (Yokine East - South Oval)  
9 Mar 19 8:30AM Noranda   v   Mt Lawley-Inglewood Deschamp Reserve  
9 Mar 19 8:30AM Leederville Mt Hawthorn White   v   Coolbinia-West Perth Blue Britannia Reserve (Grass Central)  
9 Mar 19 8:30AM Leederville Mt Hawthorn Orange   v   Leederville Mt Hawthorn Red Britannia Reserve (South)  

Fixture Last updated: 2 Dec 18 7:15PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.