Seddon Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketSeason Fixture

Share:
 
Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM St Albans   def   Yarraville Club Kings Park Official result
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Sunshine United   def   Strathmore Selwyn Park Official result
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Spotswood   def   Seddon Donald McLean Reserve (Donald McLean Reserve 2 - West) Official result
6 Oct 18 1:00PM, 13 Oct 18 1:00PM Doutta Stars   def   Keilor Buckley Park (South Oval 1) Official result
Round 2 Re Scheduled to Sunday 2nd December due to 20th Oct Washout
2 Dec 18 12:00PM Keilor   def   Spotswood Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
2 Dec 18 12:00PM Seddon   def by   Strathmore Hanmer Reserve Official result
2 Dec 18 12:00PM Yarraville Club   def   Doutta Stars Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
2 Dec 18 12:00PM Sunshine United   def   St Albans Selwyn Park Official result
Round 3
27 Oct 18 1:00PM Strathmore   def   St Albans Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
27 Oct 18 1:00PM Keilor   def by   Seddon Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
27 Oct 18 1:00PM Spotswood   def   Yarraville Club Donald McLean Reserve (Donald McLean Reserve 1 - East) Official result
27 Oct 18 1:00PM Doutta Stars   def   Sunshine United Buckley Park (South Oval 1) Official result
Round 4
3 Nov 18 1:00PM, 10 Nov 18 1:00PM Keilor   def by   Yarraville Club Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
3 Nov 18 1:00PM, 10 Nov 18 1:00PM Seddon   def   St Albans Hanmer Reserve Official result
3 Nov 18 1:00PM, 10 Nov 18 1:00PM Strathmore   def   Doutta Stars Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
3 Nov 18 1:00PM, 10 Nov 18 1:00PM Sunshine United   def by   Spotswood Selwyn Park Official result
Round 5
17 Nov 18 1:00PM, 24 Nov 18 1:00PM Yarraville Club   drew   Seddon Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
17 Nov 18 1:00PM, 24 Nov 18 1:00PM Spotswood   drew   Strathmore Donald McLean Reserve (Donald McLean Reserve 1 - East) Official result
17 Nov 18 1:00PM, 24 Nov 18 1:00PM St Albans   drew   Doutta Stars Kings Park Official result
17 Nov 18 1:00PM, 24 Nov 18 1:00PM Keilor   drew   Sunshine United Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
Round 6
1 Dec 18 1:00PM St Albans   def   Spotswood Kings Park Official result
1 Dec 18 1:00PM Keilor   def by   Strathmore Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
1 Dec 18 1:00PM Seddon   def by   Doutta Stars Hanmer Reserve Official result
1 Dec 18 1:00PM Yarraville Club   def by   Sunshine United Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
Round 7
8 Dec 18 1:00PM St Albans   def by   Keilor Kings Park Official result
8 Dec 18 1:00PM Strathmore   def   Yarraville Club Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
8 Dec 18 1:00PM Spotswood   def by   Doutta Stars Donald McLean Reserve (Donald McLean Reserve 1 - East) Official result
8 Dec 18 1:00PM Sunshine United   def by   Seddon Selwyn Park Official result
Round 8
15 Dec 18 1:00PM, 22 Dec 18 1:00PM Spotswood   def by   Keilor Donald McLean Reserve (Donald McLean Reserve 1 - East) Official result
15 Dec 18 1:00PM, 22 Dec 18 12:00PM Strathmore   def   Seddon Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
15 Dec 18 1:00PM, 22 Dec 18 1:00PM Doutta Stars   drew   Yarraville Club Buckley Park (South Oval 1) Official result
15 Dec 18 1:00PM, 22 Dec 18 1:00PM St Albans   drew   Sunshine United Kings Park Official result
Round 9
12 Jan 19 1:00PM Keilor   def by   Doutta Stars Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
12 Jan 19 1:00PM Seddon   def   Spotswood Hanmer Reserve Official result
12 Jan 19 1:00PM Strathmore   def by   Sunshine United Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
12 Jan 19 1:00PM Yarraville Club   def by   St Albans Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
Round 10
19 Jan 19 1:00PM Seddon   def by   Yarraville Club Hanmer Reserve Official result
19 Jan 19 1:00PM Strathmore   def by   Spotswood Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
19 Jan 19 1:00PM Sunshine United   def by   Keilor Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
19 Jan 19 1:00PM Doutta Stars   def   St Albans Buckley Park (South Oval 1) Official result
Round 11
26 Jan 19 1:00PM, 2 Feb 19 1:00PM St Albans   def   Strathmore Kings Park Official result
26 Jan 19 1:00PM, 2 Feb 19 1:00PM Yarraville Club   def   Spotswood Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
26 Jan 19 1:00PM, 2 Feb 19 1:00PM Seddon   def by   Keilor Hanmer Reserve Official result
26 Jan 19 1:00PM, 2 Feb 19 1:00PM Sunshine United   def by   Doutta Stars Selwyn Park Official result
Round 12
3 Feb 19 11:00AM Yarraville Club   def by   Keilor Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
3 Feb 19 11:00AM St Albans   def   Seddon Kings Park Official result
3 Feb 19 11:00AM Doutta Stars   def by   Strathmore Buckley Park (South Oval 1) Official result
3 Feb 19 11:00AM Spotswood   def   Sunshine United Donald McLean Reserve (Donald McLean Reserve 1 - East) Official result
Round 13
9 Feb 19 1:00PM, 16 Feb 19 1:00PM Strathmore   def   Keilor Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
9 Feb 19 1:00PM, 16 Feb 19 1:00PM Spotswood   def by   St Albans Donald McLean Reserve (Donald McLean Reserve 1 - East) Official result
9 Feb 19 1:00PM, 16 Feb 19 1:00PM Doutta Stars   def   Seddon Buckley Park (South Oval 1) Official result
9 Feb 19 1:00PM, 16 Feb 19 1:00PM Sunshine United   def   Yarraville Club Selwyn Park Official result
Round 14
23 Feb 19 1:00PM, 2 Mar 19 1:00PM Keilor   def   St Albans Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Official result
23 Feb 19 1:00PM, 2 Mar 19 1:00PM Seddon   def by   Sunshine United Hanmer Reserve Official result
23 Feb 19 1:00PM, 2 Mar 19 1:00PM Yarraville Club   def   Strathmore Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
23 Feb 19 1:00PM, 2 Mar 19 1:00PM Doutta Stars   def   Spotswood Buckley Park (South Oval 1) Official result
SEMI FINALS
9 Mar 19 1:00PM, 10 Mar 19 1:00PM Doutta Stars   def   Sunshine United Buckley Park (South Oval 1) Official result
9 Mar 19 1:00PM, 10 Mar 19 1:00PM Strathmore   def   Keilor Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) Official result
FINAL
16 Mar 19 1:00PM, 17 Mar 19 1:00PM, 23 Mar 19 1:00PM, 24 Mar 19 1:00PM Doutta Stars   def by   Strathmore Buckley Park (South Oval 1) Official result

Fixture Last updated: 11 Mar 19 6:05PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.