Ardross Junior Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketSeason Fixture

Share:
 
Season 
Grade 
U/12 2019/2020 Fixtures
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
26 Oct 19 8:00AM East Fremantle White   def by   Jandakot Blue East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
26 Oct 19 8:00AM Jandakot Gold   def by   Leeming Spartans Blue Hopbush Park Official result
26 Oct 19 8:00AM Bateman Green   def   Cockburn Blue Fremantle Park (Fremantle Park North) Official result
26 Oct 19 8:00AM Leeming Spartans Red   def by   Ardross Red Trevor Gribble Park Official result
26 Oct 19 8:00AM Kardinya Black   def   Bicton Bombers Winthrop Park Official result
26 Oct 19 8:00AM Hilton Park Gold   def   Bateman White Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
26 Oct 19 8:00AM Bicton Jets   def by   East Fremantle Blue Melville Primary Official result
Round 2
2 Nov 19 8:00AM Leeming Spartans Blue   def   East Fremantle White Trevor Gribble Park Official result
2 Nov 19 8:00AM Cockburn Blue   def   Jandakot Gold Davilak Reserve Official result
2 Nov 19 8:00AM Ardross Red   def by   Bateman Green Shirley Strickland Reserve Official result
2 Nov 19 8:00AM Leeming Spartans Red   def by   Bicton Bombers Peter Ellis Park Official result
2 Nov 19 8:00AM Hilton Park Gold   def   Kardinya Black Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
2 Nov 19 8:00AM East Fremantle Blue   def by   Bateman White Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
2 Nov 19 8:00AM Jandakot Blue   def   Bicton Jets Hopbush Park Official result
Round 3
9 Nov 19 8:00AM East Fremantle White   def by   Cockburn Blue Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
9 Nov 19 8:00AM Jandakot Gold   def by   Ardross Red Hopbush Park Official result
9 Nov 19 8:00AM Bateman Green   def   Bicton Bombers Fremantle Park (Fremantle Park North) Official result
9 Nov 19 8:00AM Leeming Spartans Red   def   Hilton Park Gold Peter Ellis Park Official result
9 Nov 19 8:00AM East Fremantle Blue   def by   Kardinya Black East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
9 Nov 19 8:00AM Bicton Jets   def by   Bateman White Troy Park Official result
9 Nov 19 8:00AM Leeming Spartans Blue   def   Jandakot Blue Trevor Gribble Park Official result
Round 4
16 Nov 19 8:00AM Ardross Red   def   East Fremantle White Shirley Strickland Reserve Official result
16 Nov 19 8:00AM Bicton Bombers   def   Jandakot Gold Melville Primary Official result
16 Nov 19 8:00AM Hilton Park Gold   def by   Bateman Green Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
16 Nov 19 8:00AM East Fremantle Blue   def by   Leeming Spartans Red Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
16 Nov 19 8:00AM Kardinya Black   def   Bicton Jets Alan Edwards Park Official result
16 Nov 19 8:00AM Jandakot Blue   def   Bateman White Hopbush Park Official result
16 Nov 19 8:00AM Leeming Spartans Blue   def by   Cockburn Blue Trevor Gribble Park Official result
Round 5
23 Nov 19 8:00AM East Fremantle White   def by   Bicton Bombers East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
23 Nov 19 8:00AM Jandakot Gold   def by   Hilton Park Gold Hopbush Park Official result
23 Nov 19 8:00AM Bateman Green   def   East Fremantle Blue Fremantle Park (Fremantle Park North) Official result
23 Nov 19 8:00AM Leeming Spartans Red   def   Bicton Jets Trevor Gribble Park Official result
23 Nov 19 8:00AM Kardinya Black   def   Bateman White Winthrop Park Official result
23 Nov 19 8:00AM Ardross Red   def by   Leeming Spartans Blue Shirley Strickland Reserve Official result
23 Nov 19 8:00AM Cockburn Blue   def by   Jandakot Blue Davilak Reserve Official result
Round 6
30 Nov 19 8:00AM Hilton Park Gold   def   East Fremantle White Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
30 Nov 19 8:00AM East Fremantle Blue   def   Jandakot Gold Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
30 Nov 19 8:00AM Bicton Jets   def by   Bateman Green Melville Primary Official result
30 Nov 19 8:00AM Bateman White   def   Leeming Spartans Red Gil Fraser Reserve (Gil Fraser - Synthetic) Official result
30 Nov 19 8:00AM Jandakot Blue   def   Kardinya Black Atwell Oval (East) Official result
30 Nov 19 8:00AM Leeming Spartans Blue   def by   Bicton Bombers Trevor Gribble Park Official result
30 Nov 19 8:00AM Ardross Red   def   Cockburn Blue Shirley Strickland Reserve Official result
Round 7
7 Dec 19 8:00AM East Fremantle White   def   East Fremantle Blue East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
7 Dec 19 8:00AM Jandakot Gold   def by   Bicton Jets Atwell Oval (East) Official result
7 Dec 19 8:00AM Bateman Green   def   Bateman White Fremantle Park (Fremantle Park North) Official result
7 Dec 19 8:00AM Leeming Spartans Red   def by   Kardinya Black Trevor Gribble Park Official result
7 Dec 19 8:00AM Hilton Park Gold   def   Leeming Spartans Blue Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
7 Dec 19 8:00AM Bicton Bombers   def   Cockburn Blue Melville Primary Official result
7 Dec 19 8:00AM Ardross Red   def by   Jandakot Blue Shirley Strickland Reserve Official result
Round 8
14 Dec 19 8:00AM Bicton Jets   def   East Fremantle White Melville Primary Official result
14 Dec 19 8:00AM Bateman White   def by   Jandakot Gold Gil Fraser Reserve (Gil Fraser - Synthetic) Official result
14 Dec 19 8:00AM Kardinya Black   def by   Bateman Green Winthrop Park Official result
14 Dec 19 8:00AM Jandakot Blue   drew   Leeming Spartans Red Hopbush Park Official result
14 Dec 19 8:00AM Leeming Spartans Blue   v   East Fremantle Blue Trevor Gribble Park Official result
14 Dec 19 8:00AM Cockburn Blue   def by   Hilton Park Gold Davilak Reserve Official result
14 Dec 19 8:00AM Ardross Red   drew   Bicton Bombers Shirley Strickland Reserve Official result
Round 9
1 Feb 20 8:00AM East Fremantle White   def   Bateman White East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
1 Feb 20 8:00AM Jandakot Gold   def by   Kardinya Black Hopbush Park Official result
1 Feb 20 8:00AM Bateman Green   def   Leeming Spartans Red Fremantle Park (Fremantle Park North) Official result
1 Feb 20 8:00AM Leeming Spartans Blue   def   Bicton Jets Trevor Gribble Park Official result
1 Feb 20 8:00AM East Fremantle Blue   def by   Cockburn Blue Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
1 Feb 20 8:00AM Hilton Park Gold   def by   Ardross Red Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
1 Feb 20 8:00AM Bicton Bombers   def   Jandakot Blue Melville Primary Official result
Round 10
8 Feb 20 8:00AM Kardinya Black   def   East Fremantle White Winthrop Park Official result
8 Feb 20 8:00AM Jandakot Gold   def   Leeming Spartans Red Lakelands Reserve Official result
8 Feb 20 8:00AM Jandakot Blue   def   Bateman Green Hopbush Park Official result
8 Feb 20 8:00AM Leeming Spartans Blue   def by   Bateman White Trevor Gribble Park Official result
8 Feb 20 8:00AM Cockburn Blue   def by   Bicton Jets Davilak Reserve Official result
8 Feb 20 8:00AM Ardross Red   def by   East Fremantle Blue Shirley Strickland Reserve Official result
8 Feb 20 8:00AM Bicton Bombers   def   Hilton Park Gold Melville Primary Official result
Round 11
15 Feb 20 8:00AM East Fremantle White   def   Leeming Spartans Red East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
15 Feb 20 8:00AM Jandakot Gold   def by   Bateman Green Anning Park Official result
15 Feb 20 8:00AM Kardinya Black   def   Leeming Spartans Blue Winthrop Park Official result
15 Feb 20 8:00AM Bateman White   def by   Cockburn Blue Bill Ellson Reserve Official result
15 Feb 20 8:00AM Bicton Jets   def by   Ardross Red Melville Primary Official result
15 Feb 20 8:00AM East Fremantle Blue   def by   Bicton Bombers Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
15 Feb 20 8:00AM Hilton Park Gold   def by   Jandakot Blue Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
Round 12
22 Feb 20 8:00AM Bateman Green   def   East Fremantle White Fremantle Park (Fremantle Park North) Official result
22 Feb 20 8:00AM Jandakot Blue   def   Jandakot Gold Hopbush Park Official result
22 Feb 20 8:00AM Leeming Spartans Blue   def   Leeming Spartans Red Trevor Gribble Park Official result
22 Feb 20 8:00AM Cockburn Blue   def by   Kardinya Black Goodchild Reserve (Goodhild Reserve) Official result
22 Feb 20 8:00AM Ardross Red   def by   Bateman White Shirley Strickland Reserve Official result
22 Feb 20 8:00AM Bicton Bombers   def   Bicton Jets Melville Primary Official result
22 Feb 20 8:00AM Hilton Park Gold   def   East Fremantle Blue Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
Round 13
29 Feb 20 8:00AM East Fremantle White   def   Jandakot Gold East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
29 Feb 20 8:00AM Bateman Green   def   Leeming Spartans Blue Fremantle Park (Fremantle Park North) Official result
29 Feb 20 8:00AM Leeming Spartans Red   def by   Cockburn Blue Trevor Gribble Park Official result
29 Feb 20 8:00AM Ardross Red   def   Kardinya Black Shirley Strickland Reserve Final result entered, no confirmation
29 Feb 20 8:00AM Bateman White   def by   Bicton Bombers Karoonda Oval (Oval A) Official result
29 Feb 20 8:00AM Bicton Jets   def by   Hilton Park Gold Melville Primary Official result
29 Feb 20 8:00AM East Fremantle Blue   def by   Jandakot Blue Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
Round 14
7 Mar 20 8:00AM Jandakot Blue   def   East Fremantle White Anning Park Final result entered, no confirmation
7 Mar 20 8:00AM Leeming Spartans Blue   def   Jandakot Gold Trevor Gribble Park Official result
7 Mar 20 8:00AM Cockburn Blue   def by   Bateman Green Davilak Reserve Official result
7 Mar 20 8:00AM Ardross Red   def   Leeming Spartans Red Shirley Strickland Reserve Final result entered, no confirmation
7 Mar 20 8:00AM Bicton Bombers   def   Kardinya Black Melville Primary Official result
7 Mar 20 8:00AM Hilton Park Gold   def by   Bateman White Hilton Park (Dick Lawrence Oval) Official result
7 Mar 20 8:00AM East Fremantle Blue   def by   Bicton Jets Fremantle Park (Fremantle Park South) Official result
Round 15
14 Mar 20 8:00AM East Fremantle White   def by   Leeming Spartans Blue East Fremantle Cricket Club (Henry Jeffery Oval) Official result
14 Mar 20 8:00AM Jandakot Gold   def by   Cockburn Blue Hopbush Park Official result
14 Mar 20 8:00AM Bateman Green   def   Ardross Red Fremantle Park (Fremantle Park North) Final result entered, no confirmation
14 Mar 20 8:00AM Leeming Spartans Red   def by   Bicton Bombers Trevor Gribble Park Official result
14 Mar 20 8:00AM Kardinya Black   def by   Hilton Park Gold Winthrop Park Official result
14 Mar 20 8:00AM Bateman White   def   East Fremantle Blue Karoonda Oval (Oval A) Final result entered, no confirmation
14 Mar 20 8:00AM Bicton Jets   def by   Jandakot Blue Melville Primary Official result

Fixture Last updated: 9 Mar 20 2:48PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.