Payneham Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketTeam Selections

Share:
 
Season 
Round 
Grade 
Adelaide Turf Cricket Association - Kookaburra Sports A1 Premier Grade
Round 11 - Sat 3 Mar 2018 (1:00PM), Sat 10 Mar 2018 (1:00PM)
PoorakadefPayneham
Venue: Lindblom Park #1 [UBD 82N15]Match ID: 2627175
Umpires: Umpire1: Robert Claxton  Umpire2: Adam Elliott  
Scorers:  Not specified
Illuminato, Rocco Phillip M
Bailey, Jye
Rogers, Matthew G (c)
Hanson, Mark A
Marks, Steven A
Hatibovich, Aliya
NUSKE, Jason D (+)
Virgens, Shane A
Cree, Paul
Travis, Matthew S
Amundsen, Christopher
 
Coach: Pocock, Craig
Scorer: Greenwood, Ken
 
Boerema, Jake Y (c) (+)
Stagg, James W
Barber, Mark J
Ansell, Chris I
Cameron, Benjamin F
Baker, Martin T
Predgen, Tommy H
Donald, Alex J
King, Joshua O
Rose, Greg C
Roberts, Lochlan S
Adelaide Turf Cricket Association - B1 Grade
Round 11 - Sat 3 Mar 2018 (1:00PM), Sat 10 Mar 2018 (1:00PM)
PaynehamdefUnley
Venue: Devitt Oval [UBD 119F3]Match ID: 2629515
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Hughes, Max B (c)
Durdin, Liam M (+)
Farmer, Joshua E
Tucker, Cody J
Perry, David W
Foster, Luke A
Gupta, Rishabh
Bakewell, William R
Matschoss, Matthew E
Colley, Sam C
Birse, Jack T
Fitzsimons, Dylan J
 
Rhodes, Jonathon
Sims, Aaron D
Jayasundera, Yasas
Caire, Andrew
Parker, Mitchell
Ainscough, Warren (c)
Abbott, Shane
Wijesuriya, Vinuja S
Sexton, Jack (+)
Hogan, Christopher
Burt, Samuel
JAMES, SAMUEL A
Adelaide Turf Cricket Association - C1 Grade
Round 11 - Sat 3 Mar 2018 (1:00PM), Sat 10 Mar 2018 (1:00PM)
Reynelladef byPayneham
Venue: Woodcroft College [UBD 177B15]Match ID: 2627510
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Scott, James H (+)
Kerrisen, Liam
Cuming, Jake
Richardson, Paul
Brodyk, Jase (c)
Raja, Riaz
Hocking, Tyson
Jeffries, Matthew
Niederer, James
Thyssen, Jake
Worrall, Bailey
Fox, Matthew
 
Jennings, Lachlan R (+)
Evans, Ashley M
Jacobs, John A
O'Donnell, Colin P
Rutter, Robert W
Williams, David J
Edginton, Josh C (c)
Perry, Thomas B
Sergi, Frank (+)
Colley, Thomas W
Dolling, Duncan M
Jacobs, Lachlan J
Adelaide Turf Cricket Association - LO Division 4
Round 18 - Sat 10 Mar 2018 (1:00PM)
UnleydefPayneham
Venue: Vaughtan Oval [UBD 118H16]Match ID: 2629829
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Lloyde, Shane
Nalder, Shaun
Rigden, Brenton M
Barratt, Ben J
Sonners, Bodi
nimmo, lachlan
Stevens, Josh
Tosold, Bradleigh J
Safralidis, Steve P
Fiore, Tony
Spinelli, Mario
 
Stopp, Russell A
Edge, Andrew
Durdin, Anthony G
Scott, Ian W
Westley, Robert H
Brennan, James P (+)
Kitching, Connor F
Rex, Tristan S
Subramaniam, Martin C (c)
Murthy, Gurunath
Patel, Jignesh G
Adelaide Turf Cricket Association - Womens 1st Grade (2018)
Round GF - Sun 18 Mar 2018 (3:10PM)
PaynehamdefAdelaide University
Venue: University Playing Fields # 1Match ID: 2842410
Umpires: Umpire1: Alex Manning  
Scorers:  Not specified
Falcione, Sarah J
Boerema, Donna J (+)
Marziale, Bree-Anna P
Evans, Kate B (c)
von Einem, Jessica L
Rhodes, Olivia J
Vietch, Emma M
Stapleton, Catherine J
von Einem, Ellie B
 
Hedges, Joanne
Hall, Joleen (c)
Dale, Philippa
Khan, Amna (+)
Lopez, Claire
Owens, Chiara
Banham, Rachel J
Malley, Laura
White, Georgina
Dyer, Alice E
Tung, Mei C
 
Coach: Penn, David A
Adelaide Turf Cricket Association - City Holden Smash Div 1 Group 5
Round 3 - Tue 12 Dec 2017 (5:10PM)
Paynehamdef bySPOC
Venue: Payneham Oval [UBD 107G15]Match ID: 2687774
Umpires: Umpire1: Ian Morris  Umpire2: David Palmer  
Scorers:  Not specified
Barber, Mark J
Roberts, Lochlan S
Subramaniam, Jayden C
Boerema, Jake Y (c) (+)
Brister, Mike J
Rose, Greg C
Jacobs, Lachlan J
Predgen, Tommy H
King, Joshua O
Gupta, Rishabh
Kitching, Connor F
 
Algie, Christopher P
Andrews, Cameron (+)
Hill, Matthew T
Hunter, Tom A (c)
Johnson, Jack T
Looker, Ned W
Rankine, Thomas R
Sawers, James
Roberts, Samuel G
Duncan, James W
Millen, Mitchell
Adelaide Turf Cricket Association - City Holden Smash Div 2 Group 2
Round 3 - Tue 12 Dec 2017 (5:10PM)
PAOC (2)def byPayneham
Venue: Park 9 [UBD 118K3]Match ID: 2687853
Umpires: Umpire1: Anthony Laintoll  Umpire2: David Steinway  
Scorers:  Not specified
Simpson, Thomas J
Bean, Simon R (c)
Alexander, Samuel T
Hockney, Richard F
Marantos, Alexander
Lobban, Benjamin N
Porter, Hamish
Hockney, Harry W (+)
Emmett, Jack W
Thomas, Edward J
Malik, Haider
 
Tucker, Cody J
Birse, Jack T
Baker, Martin T
Rex, Tristan S
Gratton, James D
Patel, Jignesh G
Sergi, Frank (+)
Bakewell, William R
Hughes, Max B (c)
Matschoss, Matthew E
Colley, Sam C
Adelaide Turf Cricket Association - Womens 1st Grade (2017)
Round SF - Sun 17 Dec 2017 (12:00PM)
PaynehamdrewNorthern Districts
Venue: Duncan Fraser Reserve #1 [UBD 94P11]Match ID: 2818250
Umpires: Umpire1: Ali Liaqat  
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Storage King U14 Div 1
Round SF - Sun 4 Mar 2018 (8:30AM), Sun 11 Mar 2018 (8:00AM)
Walkerville LionsdefPayneham Dukes
Venue: Cane Reserve (turf)Match ID: 2854184
Umpires: Umpire1: Matthew Millard  
Scorers:  Not specified
Griffin, Charlie J (c)
O'Reardon, Patrick P
Xenophou, Charlie (+)
Grace, Hamish M
Cooper, Josh
Croser, Lachlan
Graves, Nicholas
Webber, Harry
Razzano, Adam
SINGH, Harsimrat
Stevens, Oscar
Shah, Hetul
Lawrence, Isaac N
 
Coach: Stevens, Timothy
Scorer: Lawrence, Wayne
 
Stodden, Joshua C
Dutton, Thomas J
Pedersen, Lachlan J
Rahui, Taj Marques
Milner, Edward T (+)
Clode, Ethan J
Meda, Aaditya D
Ellicott, Oliver C
Edginton, Cooper H
Doley, Booth M
Thomas, Cooper E
Hemingway, Elijah J
Jeyakumar, Haresnan
 
Coach: Pedersen, James
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Div 2
Round SF - Sun 4 Mar 2018 (8:30AM)
Payneham KnightsdefModbury
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Hall, Harvey P
Sumby, Benjamin J
Holmes, Joseph A
Burrough, Myles J
Zappia, Matthew A
Cartwright, Thomas E (+)
Harslett, Gabriel H
Binstead, Bradley W
Main, Euan P (+)
Barnes, Isaac W
Weerasinghe, Anuk
 
Coach: Cartwright, Graham
 
Smith, Cody B (c)
Sheppard, Cameron B
Awramenko, Liam M
Sneddon, Callum
Taylor, Christopher
Millett, Isaac
Costello, Liam
Munn, Aidan
Newman, Bradley G
Axon, Blake L
Sooriyaarachchi, Nuwin
Robbins, Lachlan J
 
Coach: Sheppard, Michael A
North Eastern Junior Cricket Association - U14 Twenty20 Competition
Round GF - Fri 16 Feb 2018 (5:00PM)
Payneham Dukesdef byBrahma Lodge
Venue: Devitt Oval [UBD 119 F3]Match ID: 2839943
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Edginton, Cooper H
Rahui, Taj Marques
Doley, Booth M
Hemingway, Elijah J
Thomas, Cooper E
Jeyakumar, Haresnan
Stodden, Joshua C
Dutton, Thomas J
Clode, Ethan J
Milner, Edward T (+)
Ellicott, Oliver C
Meda, Aaditya D
 
Coach: Pedersen, James
 
Mattner, Ryan W
Fry, Cameron J
Edgecombe, Mitchell J
Bussenchutt, Jackson
Hasiuk, Levi
Marshall, Josh
Clonan, Jackson
Pitt, Mason
Versegi, Bradley
O'LOghlen, Jacob
 
Coach: Bussenchutt, Brett
North Eastern Junior Cricket Association - Marcellina Enfield U12 Div 1
Round SF - Sun 4 Mar 2018 (8:30AM)
Payneham DukesdefModbury Blue
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Turnbull, Tom J
Saunders, Jay C (+)
MacDonald, Riley J
Koster, Joshua E
Selvanayagam, Jamie
Balachander, Tharan
Challa, Suhas R
Miller, Nick M
Trenerry, Benjamin W
Rice, Noah D
 
Coach: Matthias, Simon
 
Parry, Sam
Jelly, Hudson (c)
Jelly, Archer
Benny, Alex
Washington, Jonathan
Schwartz, Logan (+)
Birrell, Cody
Birrell, Jai
Ellis, Simon
 
Coach: Parry, Ben
North Eastern Junior Cricket Association - BETA Accounting U12 Div 3
Round SF - Sun 4 Mar 2018 (8:30AM), Sun 11 Mar 2018 (8:30AM)
Payneham Knightsdef byGlenunga Blue
Venue: Devitt Oval [UBD 119 F3]Match ID: 2854170
Umpires: Umpire1: Arslan Mustafa  
Scorers:  Not specified
Murthy, Shreejit
Petersen, Jack W
Morkunas, Charlie H
O'Loughlin, Thomas S
Scott, Marcus O
McPhee, Jet B
Matthews, Tyson S
Harslett, Theodore L
Stevenson, Thomas J
Pedersen, Hamish F
Gummalla, Haasith
Herbert, Zac S
Towers, Christopher M
 
Coach: Morkunas, Dean
 
Ligertwood, Fred
Ligertwood, Rocco
Selway, Reilly
Kerry, Lachlan
Haarhoff, Ryan (c) (+)
Flower, Petey
Flower, Maxie
Jayachakaran, Vithushan
Jayachakaran, Ruckshan
Whittle, Max
Lannan, Christopher (+)
Kidman, Remington
Dharam, Sanigdha
Dharam, Daksh
Raymond, Steven
 
Coach: Kerry, Ben
North Eastern Junior Cricket Association - Mega Courts Under 10 Continued
Round 15 - Sun 11 Mar 2018 (8:30AM)
Payneham Bluedef byGolden Grove Maroon
Venue: Marrayatville PS - hw [UBD 119 J10]Match ID: 2830143
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Jeyakumar, Bethushan
Lilley, Charles A (+)
Koster, Aidan L
McLachlan, Dougal B
Jeyakumar, Reshijgeshr
Brdar, Martin A (+)
Freeman, Dean G
Grant, Anderson W
 
Coach: Launer, Trent N
 
Field, Jamin
Gray, Lucas
Smith, Kyan
Jarrad, Joshua (+)
Bellchambers, Benjamin J (c)
Zanker, Caleb
Petticrew, Callum
Polkinghorne, Jake (+)
 
Coach: Gray, Kym
Team Manager: Gray, Amy
North Eastern Junior Cricket Association - Mega Courts Under 10 Continued
Round 15 - Sun 11 Mar 2018 (8:30AM)
Modburydef byPayneham Red
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Barbulovic, Hayden
Willoughby, Oakley
Dhammu, Abhay Singh
SINGH, SAMAR VEER
Sekhon, Tejveer
Smit, Ewan
 
Coach: Willoughby, Craig
 
Carter, Henry O
Williams, Denver (+)
Oster-Ives, Jedd J
Valente, Seth S
Boyd, Kristian L
Zorzi, Alecs
Launer, Aiden T (c) (+)
 
Coach: Launer, Trent N
North Eastern Junior Cricket Association - Storage King U14 - Grading Div 1
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Payneham Dukesdef byGlenunga Red
Venue: Payneham Oval [UBD 107 G15]Match ID: 2740723
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Stodden, Joshua C
Dutton, Thomas J
Ellicott, Oliver C
Clode, Ethan J
Pedersen, Lachlan J
Doley, Booth M (+)
Edginton, Cooper H
Hemingway, Elijah J
Rahui, Taj Marques
Thomas, Cooper E
Jeyakumar, Haresnan
Meda, Aaditya D
 
Coach: Pedersen, James
 
Cooke, Oliver J (c)
Young, Darcy
Young, Morgan
Goold, Henry
Dhillon, Abhijeet Singh
cronin, Eammon
Ellery, Chester
cronin, isaac
Mehta, Aryan
Parsons, Oliver
King, Ollie W (+)
 
Coach: Goold, Chris
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 2
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Athelstone BluedefPayneham Knights
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Lorenz, Austin
Edwards, Ciaran T
Edwards, Maeve M
Fountain, Charlie F
Butcher, Tyson
Singh, Subhkarmandeep
White, Travis W
dewsnap, ethan w
Mead, Tyson
Willemse, Gian H
Atapattu Liyanage, Samesh
 
Coach: Edwards, Mick
 
Brdar, Andre J
Burrough, Myles J
Zappia, Matthew A (+)
Cartwright, Thomas E (+)
Weerasinghe, Anuk
Binstead, Bradley W
McShane, Caelen C
Sumby, Benjamin J
Barnes, Isaac W
Luccon, Daniel A
 
Coach: Cartwright, Graham
North Eastern Junior Cricket Association - Marcellina Enfield U12 - Grading Div 1
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Glenunga ReddefPayneham Dukes
Venue: Harris Oval [UBD 118G16]Match ID: 2731501
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Orchard, Harry (c) (+)
Bennett, Ollie
McMahon, Jese
Braun, Thomas
Kelly, Jim
Eaton, Murphy
Parsons, Jesse
Eccleston, Thomas
Welke, Samuel
Sawers, Remy
Rice, Seb (+)
Waugh, Tom
Michalanney, Jack
 
Coach: Orchard, James
 
Balachander, Tharan
Miller, Nick M
Selvanayagam, Jamie
Matthias, Hugo B
Heffernan, Cooper S
Trenerry, Benjamin W
Challa, Suhas R
Saunders, Jay C (+)
Turnbull, Tom J
Ellicott, Edward A
Koster, Joshua E
MacDonald, Riley J
Rice, Noah D
 
Coach: Matthias, Simon
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 2
Round 4 - Sun 5 Nov 2017 (8:30AM)
Payneham Knightsdef byBrahma Lodge
Venue: Devitt Oval [UBD 119 F3]Match ID: 2739088
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Towers, Christopher M
Morkunas, Charlie H
Matthews, Tyson S
Murthy, Shreejit
Herbert, Zac S
Pedersen, Hamish F
Stevenson, Thomas J (+)
Scott, Marcus O
Harslett, Theodore L
McPhee, Jet B
O'Loughlin, Thomas S
Gummalla, Haasith
 
Coach: Morkunas, Dean
 
Richardson, Jace
Wood, Cody
Weaving, Kalan
Callaghan, Mitchell
Winchester, Jaxon
Drewett, Bailey
Drewett, Jett
Hooker, Zachary
Sheth, Jevick B
Lawson, Izac
Patel, Krishiv
Martyn, Samuel
 
Coach: Callaghan, Damian P
Adelaide Turf Cricket Association - City Holden Smash T20 Finals Div 2
Round 1 - Tue 16 Jan 2018 (5:10PM)
Golden GrovedefPayneham
Venue: Harpers Field [UBD 73F8]Match ID: 2837851
Umpires: Umpire1: David Palmer  Umpire2: Robert Eldridge  
Scorers:  Not specified
Anderson, Bradley J
Lynch, Ben K
Whitehead, Ben P (c)
Durrant, Thomas
Higgins, Alexander D
Simpson, Stuart
Cousins, Bradley
Papadimas, Daniel
Lynch, Graeme M (+)
Neadley, Thomas
Durrant, Ben
 
Coach: Indraratne, Jay
Scorer: Seedsman, Sharon
 
Tucker, Cody J
Birse, Jack T
Durdin, Liam M (+)
Baker, Martin T
Gratton, James D
Bakewell, William R
Patel, Jignesh G
Hughes, Max B (c)
Evans, Ashley M
Matschoss, Matthew E
Colley, Sam C