Camberwell Magpies Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Men's Premier Firsts 7 23 Jan 21 Richmond
4/123 SA Edwards 53 T Goodman 37*  AL Fekete 3/19
v Camberwell Magpies
177 SF Hill 37 JW Wiseman 28 HJ Burrill 25  DJ Matarazzo 3/22 MG Berryman 3/32
Central Reserve North 
Kookaburra Men's Premier Seconds 7 23 Jan 21 Camberwell Magpies
v Richmond
Camberwell Sports Ground 
Kookaburra Men's Premier Thirds 7 23 Jan 21 Richmond
4/102 N Cowling 36 J Hesline 32  D Redhu 2/27
v Camberwell Magpies
9/195(cc) JE Kooran 36 A Vidajic 34 SJ Wood 32  D Mihiripenna 3/45 B Gore 2/26
Central Reserve South 
Kookaburra Men's Premier Fourths 7 23 Jan 21 Camberwell Magpies
4/69  T Walsh 4/15
v Richmond
5/274(cc) B McDonald 100* T Walsh 43 H Gell 34 A Arora 32  RA Steele 2/34
Watson Park 
Under 10 Sunday Silver 6 20 Dec 20 Boroondara Cobras
18/83  W McKernan 3/10 E Hersom 3/10 C Tessarolo 2/6 S Ragesh Menon 2/8 A Dunkley 2/12
v Camberwell Magpies Green
2/114(cc)  
Victoria Road Reserve 
Under 10 Sunday Silver 6 20 Dec 20 Camberwell Magpies Gold
10/106  
def Boroondara King Cobras
13/96  S Deshmukh 4/7 S Farmer 2/10 X Grace 2/12 T Hooke 2/16
Anderson Park (West Oval - Lower) 
Under 16B T R Bellis 4 22 Jan 21 Clifton Hill
6/118(cc) M Tulk 34 H Holmes 32*  A Shipperlee 2/11
def Camberwell Magpies Green
5/80(cc)  W Fiddes 2/4
Ramsden Street Oval and Pavilion 
Under 14B F J Dobeli 4 22 Jan 21 Camberwell Magpies Gold
5/82(cc)  
def Box Hill Yellow
7/67(cc)   Hersom 2/3
Warner Reserve (Ashburton) 
Under 14C S J Mason 4 22 Jan 21 Ashwood
2/110(cc)  
def Camberwell Magpies Gold
9/71(cc)  D Rainsford 2/2 JJ Ajani 2/6 Y De kauwe 2/11
Jingella Reserve 
Under 14C J Bate 4 22 Jan 21 Camberwell Magpies Green
5/83  L Davies 2/6
def North Balwyn White
8/81(cc)  L Meaney 2/5
Anderson Park (East Oval - Upper) 
Under 16C K Noy 3 11 Dec 20
18 Dec 20
Camberwell Magpies Green
6/200(cc) J Langlands 50* H Duncan 48 JC Alleva 46  D Close 4/31
def Surrey Hills Red
103  Z Maillard 2/7 H Walters 2/8 H Duncan 2/11
and 3/52(cc)  
Warner Reserve (Ashburton) 
Under 12B E R Frampton 4 23 Jan 21 Boroondara Rattlers
5/101(cc)  
def by Camberwell Magpies Gold
7/134(cc) P Duncan 32 C Bryce 29  T Fraser 3/9
H.A Smith Reserve 
Under 12B G Male 4 23 Jan 21 Camberwell Magpies Green
2/71  
v Boroondara Pythons
7/122(cc) A Jacobsen 39* C Thompson 36* C Matthews 25*  J Gregory 2/1
Anderson Park (East Oval - Upper) 
Under 12C F Jackson 6 19 Dec 20 Camberwell Magpies White
5/135 C Le Page 29 T Powell 28*  
def North Alphington Black
69  A Zabojec 3/8 T Powell 2/2
Lynden Park (Upper Oval) 
IEGC Stage 2 Spirit 5 16 Dec 20 Camberwell Magpies
v North Alphington Cricket Club
Anderson Park (West Oval - Lower) 
IEGC Stage 1 Stars 5 16 Dec 20 Camberwell Magpies
7/63(cc)  C Fayers 3/7
def by Edinburgh Maroon
4/122(cc)  F Davis 2/2
Anderson Park (East Oval - Upper) 
Male Premier Under 16 Competition 1 20 Dec 20 Camberwell Magpies
5/249(cc) E Nelson 82 J Thewlis 62 O Will 25 P Forrest 25  K Scully 2/34
def Fitzroy Doncaster
244 SD Alberico 62 J Paton 62 N Sharma 30  HK Smith 2/39 E Nelson 2/45 W Heliotis 2/50
Camberwell Sports Ground