Northern Suburbs Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade Competition 3 2 Nov 19
9 Nov 19
Thornton Park
200 J Krake 115* J Gabriel 30  C Gabriel 4/40 M Field 2/30 H Callinan 2/41
def by Northern Suburbs
5/201 M Saxby 37 L Mills 36 M Nolan 32 B Sugden 31 C Gabriel 26* M Wilson 25  D Willis 2/48
Thornton Oval 
2nd Grade Competition 5 9 Nov 19 Northern Suburbs
200 I Martin 37 RJ Bartlett 33* B Saxby 28 D Barnes 26  T Gear 4/21 J Crawford 3/16
def Tenambit Morpeth Bulls
9/198 DK Miller 58 T Gear 57 C Woodfield 39*  B Christensen 3/16
Lorn Park 
3rd Grade Competition 5 9 Nov 19 Kurri Weston
9/223(cc) A Gibson 80* E Kavanagh 32  
def Northern Suburbs
9/149  R Golledge 2/18 R Gibson 2/30
Margaret Johns Park 
4th Grade Competition 5 9 Nov 19 Northern Suburbs
7/193(cc) B Knight 57 C Barber 56*  K Underwood 2/28
def Kurri Weston
189 R Flanagan 121  D O'Brien 3/28 J Lawson 3/39 F Cousins 2/32 J Brereton 2/34
Bolwarra Oval 
5th Grade Competition 5 9 Nov 19 Thornton Park
178 J Rits 48 KJ Edwards 38  W Montgomery 2/16 N Small 2/19 H Barker 2/34
def by Northern Suburbs
181 M Nagarajan 45 H Lucas 30 R Purss 28  B Magill 4/20
A & D Lawrence Reserve (Synthetic) 
U16s Div 1 3 9 Nov 19
16 Nov 19
Norths Tenambit Morpeth
160 DM O'Brien 37 B Borrow 37 E Bartlett 30*  Z Brown 4/30 H Smith 2/27 F Sharpe 2/29 S Peacock 2/33
v Wine Country Cricket Club
Lorn Park 
U16s Div 2 4 9 Nov 19 City United
6/170(cc) W Kennedy 50* A Slade 33 B Little 28 J Boyd 28*  T Murray 3/19 O Milling 2/20
def Northern Suburbs
77 T Murray 34  L Richardson 3/7 J Boyd 2/3
Maitland Park (Robins oval) 
U14s 4 9 Nov 19 Northern Suburbs
0/56  
def Kurri Weston
53  
Bolwarra Oval 
U13s Red Div 1 4 9 Nov 19 Norths Red
87 M Walton 27  A Brown 3/5 A Bendeich 3/8
def Wine Country Cricket Club
8/68  M Glover 3/5
Maitland Park (Black Hill) 
U13s Black Div1 4 9 Nov 19 Norths Black
79  TJ Atkins 2/5 C Stambolie 2/8 K Baker 2/14
def by Norths Gold
3/83  
Ernie Jurd Oval 
U12s Red 4 9 Nov 19 Karuah
1/159(cc) SB Bailey 44* JA McCarthy 27*  
def Norths Red
5/73  I Bills 2/0
Karuah Oval 
U12s Gold 4 9 Nov 19 Norths Gold
7/68(cc)  C King 2/3 L Morris 2/7
def by Norths Black
5/121(cc) S Strachan 30*  D Baker 2/9
Mt Pleasant Street (Cricketers Park) (Lions) 
U11s 4 9 Nov 19 Northern Suburbs
7/87(cc)  J Greedy 2/1 B Smith 2/5
def by Eastern Suburbs
8/165(cc)  C Baker 2/10 O Mcdonough 2/11 H Strachan 2/21
Mt Pleasant Street (Cricketers Park) (Rotary) 
U13s Div 2 4 9 Nov 19 Greta Branxton
def by Northern Suburbs
5/101  
Miller Park (Oval 2)