Goodwood Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Pottsy's L01 18 13 Mar 21 Gepps Cross
drew Goodwood
Roma Mitchell Secondary College 
ISC Teamwear LO Division 7 SF 20 Mar 21 Grange
9/119(cc)  JA Pike 3/24 V Kumar 2/22 A Summerton 2/25
def Goodwood
93 HS Shah 29  S Hoogmoed 4/17 JP Salisbury 2/19 BH Woodward 2/29
Grange Oval (Grange Oval - #1) 
Sportscentre A2 Grade SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Goodwood
213 DJ Payne 58 L Hutchinson 36 AF Gleadall 29  SK Kamburugamuwa 3/49 L Hillier 3/53 L Davis 2/44
def by Port Districts
6/216(cc) J O'Neill 82 J Foster 42 TR Svaikauskas 39*  LD Smith 3/93
Goodwood Oval 
B Grade 11 6 Mar 21
13 Mar 21
Ingle Farm
214 DM Hill 64 P Bills 48 MJ Pilcher 29  S Fleming 4/31 T Kimber 2/39 SC Colley 2/47
drew Goodwood
Rowe Park 
C Grade GF 27 Mar 21
28 Mar 21
Goodwood
79 T Cross 26  C Potter 5/34 LA Harrington 4/6
def by SPOC
124 NW Looker 42 LA Harrington 37  L Bunn 4/4 T Sargent 2/22
and 2/62 N Bartholomaeus 44  
Goodwood Oval 
C1 Grade SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Goodwood
144 A Rajesh 59 J Leditschke 36  T Piro 6/24
def by Athelstone
5/147(cc) P Budhwar 39* SJ John 38  B Slimming 4/61
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval West) 
C2 Grade 11 6 Mar 21
13 Mar 21
Goodwood
drew Brighton
8/195(cc) A Hutchinson 82* C Sutton 50 SK Reilly 28  B Slimming 6/55 Z Robey 2/30
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval West) 
O'Neills Sports Division 1 Group 5 3 1 Dec 20 SHOC
6/176(cc) L Mill 96 ST Potts 26*  
def Goodwood (1)
119 AF Gleadall 39  VK Raghula 4/29 H Kitschke 2/14 DM Moroney 2/24
Sacred Heart College - Middle School (Turf Wicket) 
O'Neills Sports Division 2 Group 2 3 1 Dec 20 Goodwood (3)
9/149(cc) TW Colley 31 J Satanek 28 B Wray 26  GN Cooper 3/14 RG Smith 2/8 D Thomas 2/32
def Grange (3)
84  DB Porter 4/31 J Luders 2/6 R Miller 2/8 L Bunn 2/25
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval West) 
O'Neills Sports Division 2 Group 3 1 8 Dec 20 Reynella (2)
67  LD Smith 3/3 SC Colley 2/11
def by Goodwood (2)
5/194(cc) AF Gleadall 86 MJ Chunys 63  P Radbourne 2/26
Reynella Oval 
O'Neills Sports Division 3 Group 5 1 8 Dec 20 Reynella (3)
5/111(cc) B Julian 35 B James 28*  TW Colley 2/22
def by Goodwood (4)
8/113 T Cross 37  B De Silva 3/8 M Thompson 2/17 NA Wyatt 2/18
Woodcroft College Ovals (Woodcroft College Ovals - Oval #1) 
U14 Scroop GF 7 Mar 21
14 Mar 21
Goodwood (1)
7/161(cc) N D'Souza 39* W Calvert 33*  E Williams 2/10 J Pope 2/21
def Brighton (1)
10/128 L Douglass 30*  Z Syrokos 3/7 JG Heidenreich 2/7 N D'Souza 2/12
Goodwood Oval 
U14 Glenn GF 7 Mar 21
14 Mar 21
Goodwood (4)
9/123  L Thomson 4/11 L Van Gerven 2/16 A McLeod 2/16
def Goodwood (5)
122 L Van Gerven 35*  J Mullarkey 2/10 H Foody 2/14 F Ferguson 2/16
Goodwood Oval 
U12 Taglienti 18 28 Feb 21 Marion (1)
4/85(cc)  
def by Goodwood (1)
6/151(cc)  
Marion Oval (Marion Oval No 2) 
U12 Lees 18 28 Feb 21 Brighton (2) Black
9/77(cc)  N D'Souza 2/4 AJ Lees 2/6
def by Goodwood (2)
2/107(cc)  
Brighton Oval (Brighton Oval 1) 
U12 Shea 18 28 Feb 21 BYE
Goodwood (3)
 
U12 Baghurst 18 26 Feb 21 Goodwood (4)
9/98(cc) C Geddes-Coutanche 27*  S Parham 2/8 T Kirchner 2/15
def by Goodwood (5)
9/110(dec)  A Neyyalga 2/4 C Cowain 2/10
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval West) 
U10 Siddle 18 28 Feb 21 Brighton (4) Yellow
8/103(cc)  
def Goodwood (1)
7/94  
Brighton Primary School (Flicx Pitch #2) 
U10 Rowe 18 28 Feb 21 Brighton (2) Grey
9/127  
def Goodwood (2)
105  
Brighton Primary School (Flicx Pitch #1 
U10 Lohate 18 28 Feb 21 Goodwood (4)
10/86(cc)  
def by Unley (1)
10/186(cc)  
Goodwood Oval 3 (Goodwood Hockey Field) 
U10 Field 18 28 Feb 21 Goodwood (3)
93  
def by Reynella (1) Green
6/207  
Goodwood Oval 
U16 Stirling GF 14 Mar 21 Goodwood (2)
10/40  M Dewan 5/7 T Ryan 2/4 HW Fiebig 2/7
def by Plympton Footballers
7/133(cc) HW Fiebig 28  J Stirling 2/25
Glandore Oval 
16 & Under - South SF 5 Mar 21 Goodwood
6/91(cc)  
def by Brighton - Gold
6/95 A Gaerth 36*  MR Stone 2/13 M Fielke 2/27
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval East) 
12 & Under - South 15 12 Mar 21 Goodwood - Yellow
5/73(cc)  
def by Goodwood - Blue
3/127(cc) S Jaggard 27*  S Holland 3/16
Goodwood Oval 
O'Neills Sports Division 2 T20 Finals 2 2 Feb 21 Goodwood (2)
107  WN Dalwood 3/5 JA Greber 3/12 LJ Greber 2/23
def by PAOC (2)
128 CP Pritchard 34  CA Short 3/27 T Sargent 2/25 B Tanner 2/33
Goodwood Oval 
O'Neills Sports Division 2 T20 Finals 2 2 Feb 21 Goodwood (3)
84 J Luders 26 TW Colley 25  NR Amarasinghe 2/17
def by Adelaide Lions (2)
9/92(cc) JD Aiyadorai 25  DB Porter 2/15 R Miller 2/16 J Luders 2/17 S Strawbridge 2/26
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval East) 
O'Neills Sports Division 3 T20 Finals 1 19 Jan 21 Flinders Park (2)
5/114 JM Taylor 30  N Walker 3/19
def Goodwood (4)
113  TM Tanner 5/12 R Rostrom 2/13 DS Tanner 2/18
Flinders Park Oval (Flinders Park No. 1) 
12 & Under - South 15 12 Mar 21 Goodwood - White
v BYE
 
U14 Wissell GF 14 Mar 21 Goodwood (3)
3/130(cc)  
def Brighton (2) Gold
5/105(cc)  
Cabra Dominican College Ovals (Cabra Dominican Oval East) 
U14 Eichler GF 14 Mar 21 Unley (2)
8/108(cc)  
def by Goodwood (2)
8/124(cc)  L Ranaldo 4/27
Scotch College - Montrose Oval 
10 & Under Rookies - South West 4 1 Mar 21 Marion
v Goodwood