Halls Head Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketClub Results

Share:
 
Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
A Grade: Wyllie Cup 15 20 Feb 21 Halls Head
9/252(cc) J Rudge 48 LW Muller 41 JA Wyllie 33  J Leatherbarrow 2/23 IM Lattimore 2/30 M Carr 2/40
def Mandurah
10/99  JA Wyllie 4/18 CR Phelps 2/20 S Martin 2/22
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
Peel Premier League T20 SF 23 Feb 21 Hillman Cricket Club
6/130(cc) BR Walsh 35 JP Sanders 30*  A Burrage 2/14
def Halls Head
6/123(cc) LW Muller 49 A Burrage 26  K Walsh 2/27
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
B Grade: McIntosh Cup 14 20 Feb 21 Mandurah
8/160(cc) N Scott 50* GS Fernando 38  A Cocking 2/19 AD Quigg 2/22
def by Halls Head
9/162 DA Burns 46 A Kent 44  ZW Sarsero 3/22 M Stewart 2/11 SM Moar 2/19
Meadow Springs Reserve (Oval 1 - Turf) 
Beyond Bank Ladies T20 SF 21 Feb 21 Halls Head
1/160(cc) B Burns 40*  
def Secret Harbour Dockers Cricket Club
7/84(cc)  
Peelwood Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
D Grade Ritchie Cup 14 20 Feb 21 Warnbro Swans Cricket Club
6/180(cc) R Smith-Ince 62 RK Sweetman 58  E Hambley 2/19
def Halls Head
165 J Young 40 P Knight 31  D Foster 3/34 J Price 3/46 JC Smith 2/10
Currie Street Reserve (Warnbro hard wicket) 
F Grade 14 20 Feb 21 Halls Head
9/135(cc) DB Jeffrey 44 N Garbin 29*  SD Moore 2/15 BA Rowe 2/19
def Warnbro Swans Cricket Club
126 SA Bradford 45* GD Rowe 26  S Ball 3/22 DB Jeffrey 2/11
Peelwood Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
Under 10 South Comp 11 19 Feb 21 Mandurah Junior Black
0/91(cc)  
def by Halls Head Brown
0/128(cc)  
Meadow Springs Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
Under 10 South Comp 11 19 Feb 21 Halls Head Gold
0/161(cc)  
def Mandurah Junior Girls
0/63(cc)  T Clark 4/9 N Dreckow 3/3
Peelwood Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
Under 11 11 20 Feb 21 Singleton Irwinians
6/175(cc) MW Carmody 40* HJ Reynolds 28*  G Young 2/13 A Nicholson 2/23
def Halls Head
11/112(cc)  MW Carmody 4/3
Laurie Stanford Reserve (LS South) 
Under 12 12 20 Feb 21 Halls Head
67  H Richards 2/7 TJ Flowers 2/14
def by Shoalwater Bay
6/203(cc) J Sibum 88*  
Peelwood Reserve (Oval 3 - Synthetic) 
Under 15 8 21 Feb 21 Singleton Irwinians
10/60  K Vollprecht 2/5
def by Halls Head
141 B Allen 29* Z Dreckow 28  LB Murphy 3/17 JM Harvey 2/13 GD Rowe 2/19
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #2) 
Under 13 12 20 Feb 21 Halls Head
6/113(cc)  P Greening 2/8
def by Hillman Junior Cricket Club
128  J Demmery 3/11 N Frunks 3/13 C Crawford 2/17
Peelwood Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
Under 15's Community Cup GF 13 Dec 20 Halls Head
6/80(cc)  L Barrett 2/11
def Shoalwater Bay
75  
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
Peel Perth Scorchers Summer Under 13s Girls League 11 21 Feb 21 White Knights Baldivis
4/122  
v Halls Head
4/80  
Eighty Road Reserve 
Under 14 12 20 Feb 21 Halls Head/Hillman
129 OR Martin 31* A Moseley 28  Tp Bashford 3/12 T Spargo 2/9
def Pinjarra Junior
10/102  K Vollprecht 2/7 L Hill 2/10
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf)