Lower Plenty Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketSeason Fixture

Share:
 
Season 
Grade 
2020-2021 North Regional T20
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
Pool 1
1 Dec 20 5:15PM Old Ivanhoe   def by   Banyule Chelsworth Park East Official result
1 Dec 20 5:15PM Heidelberg   def by   Rosanna Warringal Park Official result
Pool 2
1 Dec 20 5:15PM Dennis   def by   Preston Baseballers McDonnell Park (Oval 1 - East) Official result
1 Dec 20 5:15PM Fairfield   def by   Holy Trinity Fairfield Park Official result
Pool 3
1 Dec 20 5:15PM Heidelberg West   def   Macleod Heidelberg Park (Heidelberg Cricket Oval) Official result
1 Dec 20 5:15PM Lower Plenty   def by   Lower Eltham Anthony Beale Reserve (#2 Oval ( West)) Official result
Pool 4
1 Dec 20 5:15PM Rivergum   def by   Thomastown United Kelynack Recreation Reserve Official result
1 Dec 20 5:15PM Mill Park   def by   Lalor Stars Redleap Reserve Official result
Pool 5
1 Dec 20 5:15PM Epping   def   Mernda Epping Recreation Reserve (Oval #1 East) Official result
1 Dec 20 5:15PM Whittlesea   def   Laurimar Cricket Club A.F Walker Reserve Official result
Pool 6
1 Dec 20 5:15PM Donath   def by   Keon Park J.C Donath Reserve (East) (Oval # 6 West) Official result
1 Dec 20 5:15PM Bundoora Park   def   Bundoora Bundoora Park Official result
Pool 7
1 Dec 20 5:15PM Old Paradians   def by   Cobras Garvey Oval (Parade College) Official result
1 Dec 20 5:15PM Camrea Cricket Club   def by   Bundoora United John Hall Reserve Official result
Pool 8
1 Dec 20 5:15PM North Eltham Wanderers   def   Eltham Eltham North Reserve Official result
1 Dec 20 5:15PM Diamond Creek   def by   Riverside Coventry Oval Official result
Round 2
Pool 1
15 Dec 20 5:15PM Heidelberg   def   Old Ivanhoe Warringal Park Official result
15 Dec 20 5:15PM Rosanna   def   Banyule Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) Official result
Pool 2
15 Dec 20 5:15PM Holy Trinity   def   Dennis Hayes Park (Oval #1 West) Official result
15 Dec 20 5:15PM Preston Baseballers   def   Fairfield H.L.T Oulten Park (Oval #1 North) Official result
Pool 3
15 Dec 20 5:15PM Macleod   def by   Lower Eltham Macleod Park Official result
15 Dec 20 5:15PM Heidelberg West   def   Lower Plenty Heidelberg Park (Heidelberg Cricket Oval) Official result
Pool 4
15 Dec 20 5:15PM Lalor Stars   def   Rivergum W.A Smith Reserve (Oval #1 South) Official result
15 Dec 20 5:15PM Thomastown United   def   Mill Park Thomastown East Reserve (Oval #2 South) Official result
Pool 5
15 Dec 20 5:15PM Laurimar Cricket Club   def by   Epping Laurimar Town Park (Oval #2 East) Official result
15 Dec 20 5:15PM Mernda   def by   Whittlesea Waterview Reserve (Oval #1 South) Official result
Pool 6
15 Dec 20 5:15PM Bundoora   def by   Donath Yulong Reserve (#2 East) Official result
15 Dec 20 5:15PM Keon Park   def   Bundoora Park J.C. Donath Reserve (Central) (Oval #1) Official result
Pool 7
15 Dec 20 5:15PM Cobras   def by   Bundoora United C.T. Barling Reserve (East Oval) Official result
15 Dec 20 5:15PM Old Paradians   def by   Camrea Cricket Club Garvey Oval (Parade College) Official result
Pool 8
15 Dec 20 5:15PM Riverside   def   North Eltham Wanderers Whatmough Park (Oval #1 East) Official result
15 Dec 20 5:15PM Eltham   def by   Diamond Creek Eltham Central Park Official result
Round 3
Pool 1
12 Jan 21 5:15PM Banyule   def   Heidelberg Beverley Road Reserve (Beverley Oval (West)) Official result
12 Jan 21 5:15PM Rosanna   def   Old Ivanhoe Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) Official result
Pool 2
12 Jan 21 5:15PM Fairfield   def by   Dennis Fairfield Park Final result entered, no confirmation
12 Jan 21 5:15PM Preston Baseballers   def   Holy Trinity H.L.T Oulten Park (Oval #1 North) Final result entered, no confirmation
Pool 3
12 Jan 21 5:15PM Lower Plenty   def   Macleod Anthony Beale Reserve (#2 Oval ( West)) Official result
12 Jan 21 5:15PM Lower Eltham   def by   Heidelberg West Eltham Lower Park (Oval 2 - South) Official result
Pool 4
12 Jan 21 5:15PM Rivergum   def   Mill Park Kelynack Recreation Reserve Official result
12 Jan 21 5:15PM Thomastown United   def   Lalor Stars Thomastown East Reserve (Oval #2 South) Official result
Pool 5
12 Jan 21 5:15PM Epping   def   Whittlesea Epping Recreation Reserve (Oval #1 East) Official result
12 Jan 21 5:15PM Mernda   def   Laurimar Cricket Club Waterview Reserve (Oval #1 South) Official result
Pool 6
12 Jan 21 5:15PM Bundoora Park   def   Donath Bundoora Park Official result
12 Jan 21 5:15PM Keon Park   def by   Bundoora J.C. Donath Reserve (Central) (Oval #1) Official result
Pool 7
12 Jan 21 5:15PM Bundoora United   def   Old Paradians Loyola Reserve Official result
12 Jan 21 5:15PM Cobras   def   Camrea Cricket Club C.T. Barling Reserve (East Oval) Official result
Pool 8
12 Jan 21 5:15PM Diamond Creek   def   North Eltham Wanderers Coventry Oval Official result
12 Jan 21 5:15PM Eltham   def by   Riverside Eltham Central Park Official result
QUALIFYING FINALS
19 Jan 21 5:15PM Rosanna   def   Preston Baseballers Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) Official result
19 Jan 21 5:15PM Thomastown United   def by   Heidelberg West Thomastown East Reserve (Oval #1 North) Official result
19 Jan 21 5:15PM Epping   def by   Bundoora Park Epping Recreation Reserve (Oval #1 East) Official result
19 Jan 21 5:15PM Bundoora United   def   Riverside Loyola Reserve Official result
SEMI FINALS
2 Feb 21 5:15PM Rosanna   def   Heidelberg West Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) Official result
2 Feb 21 5:15PM Bundoora United   def by   Bundoora Park Loyola Reserve Official result
FINAL
23 Feb 21 5:15PM Rosanna   def by   Bundoora Park Banyule Flats Reserve (Oval #1 South) Final result entered, no confirmation

Fixture Last updated: 15 Feb 21 12:53PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.