Halls Head Cricket Club

 
Advanced search

MyCricketTeam Selections

Share:
 
Season 
Round 
Grade 
Peel Junior Cricket Association - Under 10 South Comp
Round 3 - Fri 6 Nov 2020 (4:30PM)
Pinjarra JuniorvHalls Head Brown
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Peel Junior Cricket Association - Under 10 South Comp
Round 3 - Fri 6 Nov 2020 (4:30PM)
Halls Head GoldvMandurah Junior Blue
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Peel Cricket Association Inc. - A Grade: Wyllie Cup
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:15PM)
Pinjarradef byHalls Head
Umpires: Umpire1: Christopher Martin  
Scorers:  Not specified
Smith, Josh E (c)
Mclean, Robert M
Lee, Jamie
Darnley, Joel
Gorman, Luke A
Eddy, Kim
Arnold, Terry
Spargo, Nathan J
Geary, Liam D (+)
Zadow, Chris
Verdon, Samuel
 
Scorer:  McNeill, Terry
 
Martin, Scott
Rudge, Josh
Wyllie, Jake A
Manuel, Jack
Chappell, Michael T
Phelps, Chris R
Fourez, Joshua R
Little, Jarod B
Quigg, Alex D
Slade, Joseph
Starbuck, Lewis E
Kinna, Lachlan J
Peel Cricket Association Inc. - Peel Premier League T20
Round 1 - Tue 27 Oct 2020 (6:30PM)
Halls HeaddrewWarnbro Swans Cricket Club
Venue: Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf)Match ID: 3470997
Umpires: Umpire1: Glenn Kerr  Umpire2: Alan Featherston  
Scorers:  Not specified
Burrage, Aaron
Manuel, Jack
Rudge, Josh
Burrage, Damien A
Ford, Craig
Wyllie, Jake A
Chappell, Michael T
Martin, Scott (c)
Slade, Joseph
Mills, Chris
Starbuck, Lewis E
Fourez, Joshua R (+)
 
Nieuwenhuis, Charl
Ugle, Dane D
Standing, Kane J (+)
Mitchell, Paul D
barbara, chris
Rowe, Daniel
Cowan, Alexander W (c)
Cowan, Hayden C
Kjellgren, Kyle
Vickery, John
Corbett, Jake C
Foster, Duncan
Peel Cricket Association Inc. - Peel Premier League T20
Round 1 - Tue 19 Jan 2021 (6:30PM)
Halls HeadvMandurah
Venue: Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf)Match ID: 3471016
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Peel Cricket Association Inc. - B Grade: McIntosh Cup
Round 1 - Sat 31 Oct 2020 (12:15PM)
Halls HeaddefPinjarra
Venue: Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf)Match ID: 3472705
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Peel Junior Cricket Association - Under 11
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (8:30AM)
Halls HeaddefWarnbro Swans Cricket Club
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Young, George
Frunks, Eligh
Walsh, Christopher
Houghton, Kobie
Nicholson, Archie
Gill, Ryandeep
Burton, Riley
 
Coach:  Young, Jason
 
Bradford, Dylan
Dawson, Luke
Murphy, Chayse
Gaffney, Nathan
Cosgrove, Michael
Reeves, Rylan
Fowler, Charles J
Skelton, Noah
Webb, Caleb
 
Coach:  Dawson, Kim
Peel Junior Cricket Association - Under 12
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (8:00AM)
BYEvHalls Head
Team not available
 
Team not available
Team not available
Peel Cricket Association Inc. - D Grade Ritchie Cup
Round 1 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
Halls HeaddefNorth Baldivis Cricket Club
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Wyborn, Ashley (c)
Allen, David K
Lloyd, Matthew J
Guyton, Matthew S
Billing, Damian
Finlay, James
Malingre, Hudson
Barnes, Jacob D
Dreckow, Zachary
Young, Hugo
Gray, Cooper
Bowyer, Kobe
 
McRae, Jarred
Pearce, Jason
Boladeras, Jordan
Bandara, Asiri
Jonas, Blake
Kent, Stephen (c) (+)
Hill, Daniel A
Howarth, Christopher
Sharma, Kapil
Mann, David B
Thakshana, Jayalath
Rajakaruna, Irantha
Peel Junior Cricket Association - Under 13
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (8:00AM)
Halls HeadvMandurah Junior
Umpires: Umpire1: Joel Richards  
Scorers:  Not specified
Boettiger, Zac
Frunks, Noah
Pattison, Aidan (c)
Walsh, Peter
Crawford, Cohen
Burns, Riley
Demmery, Jett
Lovell, Sam
Wardell-Johnson, Hendrix
Gray, Coby M
Burns, Declan
 
Coach:  Burns, Paul
 
Curley, James
Rutherford, Alex (c) (+)
Austin, James
Bell, Alex
Gibbs, Bailey
Hall, Ryan (+)
Venables, Joshua
Caporn, Brock
Gillett, Joel
Hough, Presley
Grimshaw, Ethan
 
Coach:  Hall, Matthew
Peel Junior Cricket Association - Under 14
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (8:00AM)
Halls Head/HillmandefPinjarra Junior
Venue: Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf)Match ID: 3621899
Umpires: Umpire1: Cooper Gray  Umpire2: Nathan Tomlinson  
Scorers:  Not specified
Martin, Ollie R
Wyllie, Jaxon
Becker, Bryce
Rush, Zac
Moseley, Angus
Sanders, Kyelan
Tomlinson, Marcus
Vollprecht, Koby
Sanders, Nicole
Hill, Lochlan
Crane, Josh
Hughes, Zara
 
Coach:  Hill, Cameron
 
Poolman, Brody T
Reid, Ethan
Bashford, Tahj p
Uchtman, Brendon
Bashford, Taya A
Clark, Boston
Jeffery, Hayden
Leyte, Brandon
Regler, Hudson
Regler, Tayte
Spargo, Tex (c) (+)
 
Coach:  Bashford, Doug
Team Manager:  Bashford, Bambi
Scorer:  Spargo, Jessica
Peel Cricket Association Inc. - F Grade
Round 1 - Sat 31 Oct 2020 (12:50PM)
Hillman Cricket ClubvHalls Head
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Low, Glenn
Back, Jared D
Clarke, Liam
Avery, Matthew
Webb, Thomas
Montgomery, Conner
Walsh, Blair
Jones, Ryan
Nascimento, Brody
Mackley, Jayden
Mackley, Raymond
 
Birdsall, Colin J
Lovell, David J
Jeffrey, Darren B
Ball, Stuart
King, Simon J (c)
Garbin, Alex
Garbin, Nicholas
Garbin, Luke
Lambert, William
Gerateaties, Andre
Oosterhuis, Jacob
Oosterhuis, Shaylah
Peel Cricket Association Inc. - Beyond Bank Ladies T20
Round 2 - Sun 1 Nov 2020 (9:00AM)
MandurahvHalls Head
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Astle, Hollie (c)
McLennan, Rebecca
Tune, Erin
Sharp, Emily
Challen, Ashleigh
Draper, Jodi
Weggers, Patchara
Patel, Riddhi
Norris, Naomi
 
Burns, Brooke (c)
Bradley, Natasha
Kelly-Wilson, Montanna
Warren, Phillippa
Render, Danni
Tennent, Emma
Ophel, Julie
Nicholson, Kim
Williams, Ange
Peel Junior Cricket Association - Under 15
Round 2 - Sun 1 Nov 2020 (8:00AM)
Halls HeadvHillman Junior Cricket Club
Venue: Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf)Match ID: 3581815
Umpires: Umpire1: Liam Richards  Umpire2: William Tomlinson  
Scorers:  Not specified
Allen, Blake
Young, Hugo (c) (+)
Bradshaw, James
Dreckow, Zachary
Pattison, Jake
Gray, Cooper
Kruger, Waldo
Hambley, Emmett
Bowyer, Kobe
Baker, Charles
DePedro, Taj
Gibson, Alex
 
Coach:  Young, Jason
 
Hutcheson, Benjamin E
Avery, Matthew
Aldridge, Joshua J (c)
Barker, Trent
Vaz, Lachlan
Webb, Thomas
Whittleton, Mathew
Morley-Goodwin, Robert (+)
Lefevre, Blair
Nascimento, Brody
Clarke, Darcy (+)
Nascimento, Ethan
 
Coach:  Kitchin-Fitz, Brodee M